Emre Belözoğlu asıl şimdi Fenerbahçeli oldu

Eski Galatasaraylı Emre Belözoğlu, eski takımının ipini çeken adam oldu.

Emre Belözoğlu… Fenerbahçe'yi Kadıköy'de en son yenen Galatasaray kadrosunda vardı. Saracoğlu'nda dün geceye de damgasını vuran adamdı.

Sarı-Lacivertli formayla Sarı-Kırmızılılar'a ilk golü attı, ikincisini yarattı, Kanarya'nın zaferinde başrolü oynadı.

Tarih: 22 Aralık 1999… Galatasaray’ın Kadıköy’de galibiyet sevinci yaşadığı kadroda yer alan isimlerden biri de Emre Belözoğlu’ydu. O kadroda faal futbol yaşamına devam eden tek futbolcu olan Emre Belözoğlu, bu kez Fenerbahçe formasıyla Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaydı. Sarı-Lacivertli formayla 10. kez Galatasaray’a rakip olan yıldız futbolcu, dün gece gol perdesini açan oyuncuydu. Fenerbahçeli Emre Belözoğlu olarak Galatasaray’a ilk golünü de atan milli oyuncu, oynadığı futbolla da güne damgasını vurmayı başardı. Baroni’nin attığı ikinci golde Galatasaraylı oyunculardan topu kapan Emre, pozisyonu hazırlayan isimdi.

‘3 puanı hak ettik’

Galibiyette başrolü oynayan Emre, 70. dakikada ise yerini genç Salih Uçan’a bıraktı. 90 dakika sonunda bir hayli mutlu olan tecrübeli futbolcu, “Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Başlangıç düdüğünden itibaren oyunun hakimi bizdik. Sonunda da 3 puanı alan taraf olduk. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.