Emre’den Baros’a anlamlı SMS

Sakatlanan ve 5 ay sonra sahalara dönebilen Baros, Emre'den çok anlamlı bir SMS aldı.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 25 Ekim 2009’da Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan derbi maç sonrası en çok konuşulan olaylardan biri Milan Baros’un sakatlanması idi.

Sarı kırmızılı takımın en büyük gol silahı olarak sahaya çıkan Çek futbolcu, henüz ilk dakikalarda Emre Belözoğlu ile girdiği ikili mücadele sonrasında kendini yerde bulmuş ve daha sonra yapılan kontrollerde sol ayak tarak kemiğinin kırıldığı anlaşılmıştı. O güne dek attığı 5 golle G.Saray’ın en golcü futbolcusu olan Baros’un çıkması, sarı kırmızılıların bütün hesaplarını alt üst etti ve sonuçta F.Bahçe sahadan 3-1 galip ayrıldı.

Bu talihsiz pozisyon sonrası birçok G.Saraylı’nın eleştirilerine hedef olan Emre, ertesi gün yaptığı açıklamada, Baros’a herhangi bir müdahalesinin olmadığını ve Çek futbolcunun sakatlanmasına çok üzüldüğünü dile getirmişti.

TELEFONU AÇTI VE İNGİLİZCE MESAJI GÖRDÜ

İlk etapta 2 ay futboldan uzak kalacağı açıklanan Baros, daha sonra hesapta olmayan bir ameliyat daha geçirince sahalara yaklaşık 5 ay sonra dönebildi. F.Bahçe derbisinden tam 140 gün sonra, geçtiğimiz pazar günü oynanan A.Gücü maçında ilk kez forma giyip bir de gol atan G.Saraylı futbolcu, karşılaşma sonrası büyük bir sürprizle karşılaştı.

Emre, kendisine cep telefonuyla SMS göndererek, sahalara dönmesine sevindiğini ifade etti. Milli futbolcu, İngilizce yazdığı mesajda, “Sahalara geri döndüğün için çok sevindim. Tekrar geçmiş olsun” dedi. Baros ise Emre’nin mesajını takım arkadaşlarına anlatarak, bu güzel jestten dolayı son derece duygulandığını ve mutlu olduğunu söyledi.