Emre’den Sepp Blatter’e tepki

ISTANBUL - A Milli Futbol Takim'in basarili futbolcusu Emre Belözoglu, FIFA Baskani Sepp Blatter'in Türkiye ilgili sözlerini elestirdi.

Emre Belözoglu, Cihan Haber Ajansi’nin hazirladigi ve 60’a yakin yerel televizyonda yayinlanan Aksam Ajansi haber bültenine telefon ile katildi. Belözoglu, maçin ardindan FIFA’nin Isviçreli Baskani Sepp Blatter’in yapmis oldugu açiklamalara degindi. Milli futbolcu, “Blatter’in açiklamalari tabi ki kesinlikle yanli. Maçin üzerinden 24 saat bile geçmeden yapilan bu açiklama yanli buluyorum.

Isviçre’nin tarafi olarak konusuyor. Bence talihsiz bir açiklama. UEFA ve FIFA nasil kurumlarsa görevlerini herkes için esit sekilde yapmalari gerekir.” seklinde konustu.

Emre Belözoglu, maçin bitis düdügünün ardinda Isviçreli futbolcularin çikis tüneline dogru kosmalarina da tepki gösterdi. “Kim onlarin futbolcularini korkutacak hareket yapti ki?” diyen Belözoglu, yasanan gelismeleri söyle anlatti:

“Isviçreliler maçin bitiminin ardindan tünele dogru kostu. Bence bu bir talihsizliktir. Ben tünele girdikten hemen sonra soyunma odasina geçtim. Sonradan gelenler tünel içinde bir izdiham oldugunu söylediler. Isviçreli bir futbolcu Mehmet Özdilek’e tekme atmis. Bunu gören arkadaslardan birisi de o futbolcuya karsilik vermis. Sonrasinda güvenlik güçleri araya girerek ortami sakinlestirmis. Çok büyük olay olmamis orada.”

Emre Belözoglu olaylarin netlige kavusacagini belirterek, iki ülke basinini sagduyuya davet etti. Belözoglu, “Isviçre ve Türk medyasi olaylarin büyütmemeli orta yol bulunmali.” dedi.