Emre’ye kapımız açık

Irkçılıkla suçlanan milli futbolcuyu Newcastle'dan ayrılması halinde transfer edebileceklerini söyleyen G.Saray AŞ Genel Müdürü, "Biz geçmişte yaşananları unutmaya hazırız" ifadesini kullandı.

Gençtir, hata yapmış olabilir
Everton’lı iki futbolcuya ırkçı saldırıda bulunduğu iddiasıyla İngiltere Futbol Federasyonu tarafından savunması istenen Emre Belözoğlu’na Galatasaray’dan çağrı geldi… Adnan Sezgin, ceza alması halinde Ada’dan ayrılacağını açıklayan tecrübeli yıldıza sahip çıkarak, “Emre bizim evladımız. Geçmişte bazı olumsuzluklar yaşanmış olabilir. Biz, yapılan hataları onun gençliğine veriyoruz. Eğer zor durumda kalırsa kapılarımız sonuna kadar açıktır. Emre, Milli Takımımız için de çok önemli bir isim. Böyle bir yıldızın sönmesine izin vermeyiz” dedi.

Tek engel taraftarın tepkisi
Emre, 2000-2001 sezonunun ortasında Galatasaray yönetiminden habersiz bir şekilde Inter’e imza atmış, ardından da bedelsiz bir şekilde İtalyan kulübüne transfer olmuştu. Başarılı futbolcunun, Sarı-Kırmızılı formayı yeniden giymesine en büyük engel ise taraftarların tutumu gösteriliyor. Galatasaray tribünlerinin, Emre’yi affetmesinin çok zor olacağı ifade ediliyor. Bu arada Alman basınında çıkan haberlerde milli oyuncuyu, Bayern Münih’in de ciddi şekilde istediği ve Newcastle yönetimine resmi teklif yapmaya hazırlandığı iddia edildi.