Emre’ye rekor teklif

Bayern Münih’in, İngiltere'de ırkçılıkla suçlanan milli futbolcumuz Emre Belezoğlu için 15 milyon Euro’yu gözden çıkardığı iddia edildi.

Bayern Münih’in, hakkındaki ırkçılık soruşturması nedeniyle Newcastle United’dan kopma noktasına gelen milli futbolcu için 15 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtildi.

2005 yılında İnter’den Newcastle United’a transfer olurken, 9 milyon Euro’luk bonservis ücretiyle ’en pahalı Türk futbolcu’ unvanını eline geçiren Emre Belözoğlu, yeni bir rekoru kırmanın eşiğinde.

Bayern Münih’in, 26 yaşındaki orta saha oyuncusu için 12 milyon Euro önerdiği, ancak olumsuz yanıt verilmesi üzerine teklifini 15 milyon Euro’ya çıkarmaya hazırlandığı bildirildi.

Emre’yi uzun süredir isteyen Bayern yönetimi, Newcastle ile görüşerek, yıldız futbolcu için 12 milyon Euro teklif etti. Ancak İngiliz yöneticiler, “Emre bizim için çok önemli oyuncu. Teklif ettiğiniz rakama satamayız” diyerek, öneriyi geri çevirdi. Emre’yi, Manchester United’a gitmek isteyen İngiliz futbolcu Owen Hargreaves’in yerine düşünen Bayern Münih yönetimi, bu cevap üzerine teklifini yeniden gözden geçirme kararı aldı.

Bayern peşini bırakmıyor

Alman basını, Hargreaves için Manchester United’den 25 milyon Euro’luk bir teklif alan Bayern’in, bu oyuncuyu 30 milyon Euro gibi bir rakama satıp, 15 milyon Euro’ya Emre’yi almayı planladığını iddia etti.

İngiltere Futbol Federasyonu tarafından hakkında başlatılan ’ırkçılık’ soruşturması nedeniyle Newcastle United’dan kopma noktasına gelen Emre Belözoğlu’nun da Bayern Münih’in teklifine sıcak baktığı belirtildi.

29 Ocak tarihine kadar hakkındaki suçlamalarla ilgili savunma verecek olan milli futbolcu, “Menajerim aracılığıyla teklif geldi. Bayern gibi ünlü bir takımda oynamayı çok isterim. Almanya’da çok sayıda Türk’ün bulunması da Bayern’in teklifini cazip kılıyor. Bundesliga’yı da sürekli takip ediyorum, milli takımdan arkadaşlarım olan Yıldıray, Halil ve Hamit’le her gün telefonlaşıyoruz” diye konuştu.

Frankfurt ve Köln de talip

Emre’ye Bayern Münih’in yanı sıra Alman Birinci Ligi ekibi Eintracht Frankfurt ve Christoph Daum’un çalıştırdığı İkinci Lig takımı FC Köln’ün de talip olduğu belirtildi. Bu arada Alman Berliner Morgenpost gazetesi, Bayern Münih’in, Hertha Berlin’de oynayan Yıldıray Baştürk ile ilgilendiğini yazdı.