En başarılı il Edirne oldu

2006 Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda Edirne en başarılı il oldu.Geçen yıl da birinci olan Edirne, bu başarıyı ÖSS’ye taşımak istiyor.

“Eğitime yaptığımız yatırımların meyvesini almaya başladık” diyen Miroğlu, “Son 4 yıldır birinciliği kimseye kaptırmıyoruz. Bu başarımızı ÖSS’ye de taşımak istiyoruz.” dedi.

Merkez ve merkeze bağlı ilçelerde eğitim ve öğretime çok büyük desrek verdiklerini söyleyen Miroğlu, şunları söyledi: “Derslik açığımızı kapatmaya çalışıyoruz. Tüm okullarımızda bilgisayarlı eğitime ağırlık vermeye başladık. Aileler ve öğretmenlerimiz bir ekip çalışması içindeler. Takım çalışması sonucu başarıyı yakaladık.”

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hulusi Beşiroğlu da, geçen yıl olduğu gibi Edirne’nin yine birinci sırada olduğunu söyledi. Alınan sonuçların bir takım çalışmasının sonucu olduğunu ifade eden Beşiroğlu, “Bu başarıda herkesin katkısı var. Bu yılda yine birinciliği kimseye kaptırmadık. Çok mutluyuz ve gururluyuz.” diye konuştu. Özel eğitim kurumlarındaki eğitim kalitesinin her geçen gün arttığını belirten Beşiroğlu, “Özel okullar eğitimde belli bir standardı yakaladı. Devlet okullarında bir sınıfta 40 öğrenci eğitim yaparken, özel okullarda 20 öğrenci aynı sınıfta eğitim veriliyor.” şeklinde konuştu.

Serhat Koleji öğrencilerinden Selahaddin Uslu, Metamatik, Fen, Türkçe ve Sosyal Bilgilerden toplam 100 sorudan 96 netle Edirne birincisi, Matematik ve Fen puanında Türkiye 41’cisi oldu.

Okul müdürü Mustafa Üsküplü, verimli ders çalışma seminerleri ile öğrencilerin başarılı olması için çalıştıklarını söyledi.