En büyük 100 Arap şirketinin yöneticisi Türkiye’ye geliyor

Hisarcıklıoğlu en büyük 100 Arap şirketinin CEO'sunu Türkiye'ye getirme sözü verdi.

Arap bölgesinin en büyük 100 şirketinin yöneticisi Türkiye'ye geliyor. Arap Ticaret Odası Başkanı Adnan Kassar'ın organize ettiği ziyarete katılacak şirketlerin ceplerinde yatırım için ayırdıkları 500 milyar dolar var…

Arap Ticaret Odası ve Lübnan Odalar Birliği Başkanı Adanan Kassar, 5'inci Dünya Odalar Kongresi'nde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na Arap bölgesinin en büyük 100 şirketinin CEO'sunu önümüzdeki aylarda Türkiye'ye getirme sözü verdi. Uzmanlar ziyaretle ilgili çalışmaya başladılar. star da bu şirketlerin piyasa değerini, kárlılık oranları araştırdı. Buna göre bu şirketlerin piyasa değerleri ve yatırıma ayırdıkları miktarlar milyar dolarlarla ifade ediliyor.

Petrol fiyatlarının hızlı artması ve ABD'ye yatırımın azalması nedeniyle Araplar'ın elinde yatırım için 500 milyar dolarlık bir kaynak bulunuyor. Dünyada yılda 1 trilyon doların üzerinde bir miktarın yatırım yapacak yer aradığı düşünülürse bunun yarısının Araplar'ın elinde olmasının Türkiye'ye gelecek 100 Arap CEO'sunun önemini daha da artırıyor.

STAR