En çok Veli Küçük’ten tedirgindi

Avukatı: En çok Veli Küçük'ten tedirgin oluyordu Hrant Dink'in avukatı Erdal Doğan, Dink'in 2,5 yıldır tehdit aldığını, en çok tedirgin olduğu isim de Veli Küçük olduğunu söyledi.

Şişli’deki Agos Gazetesi önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada Doğan, Hrant Dink ile en son 2 hafta önce yaptıkları toplantıda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidiş sürecini ele aldıklarını söyledi. “Bu cinayet 2,5 yıldır ‘geliyorum’ diyordu” diyen Doğan, İstanbul’da bir vali yardımcısının makamında gerçekleştiği iddia edilen görüşmenin ardından gazete binası önünde gösteri yapıldığını öne sürdü.

Doğan, gösterinin ardından da Hrant Dink’in yargılandığı dava sürecinin başladığını savunarak, “O hukuk cinayetinin işlendiği linç süreci de başlamış oldu. Bu linç süreci toplumsal bir linç hali değildi. Bir grup içerisinde organize bir olaydı. Bu sürece meslek cübbeleriyle de katılanlar oldu. Bunlar sokaktan insanlar değillerdi” dedi.

Avukat Doğan, Hrant Dink’in uzun süreden beri tehditler aldığını da belirterek, “2,5 yıldır tehdit alıyordu. En çok tedirgin olduğu isim de Veli Küçük’tü. Çok kez kendisi bunu bana söyledi. Bu iftira değil, ‘Bu şahıs yaptı’ da demiyorum” diye konuştu.