En fazla kitap okuyanlar ‘Uzay’a gitti

İzmir'de Gaziemir İlçe Halk Kütüphanesi üyeleri, bu yıl 31 Mart-6 Nisan arasında kutlanan 50. Kütüphane Haftası kapsamında, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ)'nde bulunan Uzay Kampı Türkiye'yi ziyaret etti.

İzmir’de Gaziemir İlçe Halk Kütüphanesi üyeleri, bu yıl 31 Mart-6 Nisan arasında kutlanan 50. Kütüphane Haftası kapsamında, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ)’nde bulunan Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret etti. En çok kitap okuyan öğrenciler ve velilerinden oluşan 25 kişilik grup, 4 Nisan Cuma günü burada özel bir programa katıldı. Eğitim merkezindeki uzay mekiğini gezen, dijital yıldızevinde astronomi dersi alan ve astronot simülatörlerini yakından tanıyan öğrenciler, ayrıca ESBAŞ Teknoloji Merkezi’ndeki Klasik Araba Müzesi’ni de gezip antika arabalarla fotoğraf çektirdi.

Gaziemir İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlu Memuru Atilla Aküzüm, geziyle ilgili açıklamasında, “Bu yıl 50’si kutlanan, ‘Hayat Boyu Kütüphaneler’ temalı Kütüphane Haftası kapsamında, ilçemizde belirlenen 25 şanslı ziyaretçiyle birlikte birçok insanın hayalini süsleyen, dünyada sayılı, ülkemizin tek uzay kampı olan Uzay Kampı Türkiye’yi ve ESBAŞ’ı ziyaret ettik. Yıllardır Kütüphane Haftası sebebiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle Gaziemir’de yaşayan herkesi, ‘Okuma Evimiz’ olarak adlandırdığımız kütüphanemize davet edip güler yüzle beklediğimizi haberdar etmek, buraya diledikleri zaman gelebileceklerini aktarabilmek için benzer ilgi çekici organizasyonlarımıza gelecekte de devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi.