En pahalı sanatçı İbrahim Tatlıses

Son beş yıldır her yaz sezonunda il, ilçe ve kasaba belediyeleri tarafından düzenlenen festivaller çok popüler!

Bu konserlerde halktan bilet parası alınmıyor. Ancak sanatçılara ödenen fahiş ücretler; insanlara su parası ve çöp vergisi olarak geri dönüyor.

FİYATLAR EL YAKIYOR

Hemen hemen her ilden konser teklifi alan sanatçılar, fazla talep geldiği için bu yaz fiyatlarını bir hayli yükselttiler. Örneğin; İbrahim Tatlıses’i ikna edip konser verdirmek için 85 bin dolar+KDV’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Tatlıses’in ve orkestrasının geliş-gidiş yol ve konaklama masrafları da fiyata dahil. Ünlü sanatçılar Hülya Avşar ve Sibel Can’ın talep ettikleri ücret ise aynı; 55 bin YTL+KDV… Son dönemlerde Erol Köse’yle yaşadığı yasak aşk ilişkisiyle gündeme bomba gibi düşen Gülşen’in bir konser vermesini bedeli 38 bin YTL+KDV.

Ancak ünlü şarkıcının masrafı biraz fazla! Çünkü sanatçının orkestrası ve kendi masraflarının yanı sıra son günlerde yanından ayırmadığı 12 korumasının da geliş-gidiş yol ve konaklama bedelleri de fiyata dahil. Ünlü sanatçı Sertab Erener konser ücretini 30 bin YTL+KDV, Kenan Doğulu 35 bin YTL+KDV, Keremcem ise 20 bin YTL+KDV olarak açıkladı.