En saglikli dislere sahip olanlar ödüllendirilecek

IZMIR - Izmir Büyüksehir Belediyesi, 21-27 Kasim tarihleri arasinda kutlanacak Agiz ve Dis Sagligi Haftasi'nda En Saglikli Disler Yarismasi düzenledi.

Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, yarismanin 50-60 yas, 61-70 yas, 71 yas ve üzeri olarak üç kategoride yapilacagini anlatti. Dislerine güvenenleri yarismaya katilmaya çagiran Kocaoglu, müracaatlarin Esrefpasa Belediye Hastanesi’ne yapilacagini söyledi. Kocaoglu, katilimcilarin 14-15 Kasim saat 09.00 ile 15.00 arasinda hastanenin Dis Hastaliklari ve Sagligi birimine basvurarak agiz muayenesi yaptiracagini kaydetti. 18 Kasim’daki finalin ardindan her kategoride ilk üçe girenlerin belirlenecegini aktaran Kocaoglu, 22 Kasim’da 17.30’da Izmir Dis Hekimleri Odasi’nda ödül töreni düzenlenecegini ifade etti. Baskan Kocaoglu, her kategoride ilk üçe girenlere genel saglik kontrolunun yanisira Büyüksehir Belediyesi Izmir Sanat’in bir yillik etkinlikleri için çift kisilik davetiye verilecegini söyledi.

Bu arada ilkögretim okullarinda saglik taramalari yaparak, sosyal güvencesi olmayan çocuklara ve ailelerine saglik hizmeti verdiklerini belirten Aziz Kocaoglu, agiz ve dis sagliginin önemine dikkat çekmek amaciyla yeni bir etkinlik düzenlediklerini anlatti. Kocaoglu, okullarda ögrencilerin dislerini taramadan geçirerek gerekenleri tedavi ettirdiklerini, dis firçasi ve macunu dagittiklarini sözlerine ekledi.