En talihsiz postacı bir Türk

İngiltere’de yaşayan Türk posta işçisine büyük ikramiye vurdu, ama o öyle bir hata yaptı ki...

İngiltere’de yaşayan Türk posta işçisi Cemal Çelikkanat, 100 bin sterlin değerindeki büyük ikramiye çıkan kazı kazan kartını çöpe attı. Büyük ikramiyenin kendisine çıktığının çok geç farkına varan postacı, “Oyunun kurallarını bilmiyordum ve 100 bin sterlini çöpe attım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Hayatım alt üst oldu” dedi.

Sheffield yakınlarında Dronfield bölgesindeki İngiliz Royal Mail posta şirketinden şoförlük yapan ve maddi sorunlar yüzünden eşinden ayrılan 38 yaşındaki 3 çocuk babası Cemal Çelikkanat, bir marketten 2 sterline (yaklaşık 5TL) aldığı kazı kazan kartına tam 100 bin sterlin (yaklaşık 230.000 TL) değerindeki büyük ikramiye çıktı.

Oyunun kuralını bilmeyen Çelikkanat, bir gün boyunca cebinde taşıdığı kazı kazan kartını satın aldığı marketin çöpüne attı. Bu olaydan bir gün sonra bir bayan arkadaşının aynı kazı kazan kartından 25 sterlin kazanması üzerine ikramiye çıkan karta dikkatlice bakan Çelikkanat, çöpe attığı kazı kazan kartına büyük ikramiye çıktığının farkına vardı.

Soluğu markette alan Çelikkanat, bir gün önce çöpe attığı kazı kazan kartını aramaya başladı fakat market sahibinin çöpleri bir günce yaktığını söylemesi üzerine dünyası başına yıkıldı.

Çelikkanat, “Market sahibi çöpleri yaktığını söylediğinde beynimden vurulmuş gibi oldum. Ayaklarımın bağı çözüldü ve dizlerimin üstüne çöktüm. Oyunun kurallarını bilmiyordum ve 100 bin sterlini çöpe attım. Kendimi çok kötü hissediyorum. Hayatım alt üst oldu”diye talihsizliğine isyan etti.