Endro yarışları Turgutreis’te yapılacak

Bodrum Motosiklet Kulübü organizasyonunda her yıl yapılan endro yarışları, bu yıl 9 Nisan tarihinde Turgutreis'te düzenlenecek.

Turgutreis Belediyesi tarafından Mandıra Mevkisi’nde yeni hazırlanan parkurda bu yıl üçüncüsü yapılacak yarışlara 65 sporcunun katılacağı belirtildi. İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Balıkesir, Bodrum, Fethiye ve Yunanistan’ın Kos Adası’ndan motorcuların katılacağı yarışlarda, Özlem Tekin de bir konser verecek. Bu sene yarışmacıları teşvik etmek amacıyla start alan ve finiş gören bütün sporculara para ödülü verilecek. Yarışmaları, Muğla yarımadasının çeşitli bölgelerinden 5 binin üzerinde motor tutkununun seyretmesi bekleniyor.

Bu yıl motosiklet yarışlarının daha görkemli bir atmosferde yapılacağını belirten Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Ömer Ölçer, “Yurt dışından da sporcuların katılacağı yarışlar festival havasında geçecek. Bu yılki hedeflerimiz arasında, içimizden başarılı sporcuları keşfetmek ve yurtdışındaki yarışlara göndermek de var.” diye konuştu.