Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri köy okullarının onarımını gönüllü yapıyor

Ağrı Patnos Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, ilçeye bağlı 52 köy okulunun her türlü onarımını gönüllü olarak yapıyor.

Ağrı Patnos Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, ilçeye bağlı 52 köy okulunun her türlü onarımını gönüllü olarak yapıyor.
Patnos Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik, Mobilya, Makine ve Bilişim bölümünde okuyan lise son sınıf öğrencileri, bu sene ikincisi olan ‘Mesleki Eğitim Aşkı Köylere Taştı’ projesi kapsamında okul müdürleri Abdullah Coşkun yönetiminde tüm meslek öğretmenleri rehberliğinde bir araya geldi.
Lise yönetiminin yaklaşık 25 bin liralık bütçesi ile her türlü elektrik ve mobilya, makine ve bilişim malzemelerini almasıyla harekete geçen öğrenciler, 10 gün içerisinde 52 köy okulunun elektrik, kapı, pencere, sıra, masa ve bilgisayarlarının onarımlarını gönüllü olarak yapmayı hedefliyor. Yaklaşık 100 bin lira değerindeki işleri 25 bin liralık malzeme alarak yapan öğrenciler, bir taraftan yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergilerken, diğer taraftan da uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürüyor.
Mesleki eğitime katkı sunmak ve meslek liselerine teşvik amaçlı okulda böyle bir proje başlattıklarını belirten Lise Müdürü Abdullah Coşkun, öğrencilerinin hem öğrendikleri dersleri uygulamalı olarak yerine getirmeye çalıştığını, hem de köylerdeki okulların eğitim ortamının güzelleştirildiğini ifade etti.
Coşkun, tadilat ve onarım malzemelerinin temininde projeye destek veren İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi’ye minnettar olduklarını dile getirdi. Okul Müdürü Coşkun, bu tür etkinliklerle öğrenciler arası kardeşlik ve arkadaşlık duygusunun da pekiştirildiğini, amaçlarının arada farklılıkların olmadığını göstermek ve öğrencilerin birbirleri ile kaynaşmasını sağlamak olduğunun altını çizdi. Coşkun ayrıca köydeki öğrencilerin ne kadar zor şartlar altında eğitim gördüklerini de öğrencilerine gösterdiklerini ifade etti.