Enerji verimliliği konulu öykü yarışmasında finale kaldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde düzenlediği 'Enerji Verimliliği' konulu öykü yarışmasında, 'Kerem'in Rüyası' adlı öyküsüyle Gaziantep elemelerinde il birincisi olan Cahit Nakıboğlu Ortaokulu öğrencisi Zeynep Kutsal, finale kaldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde düzenlediği ‘Enerji Verimliliği’ konulu öykü yarışmasında, ‘Kerem’in Rüyası’ adlı öyküsüyle Gaziantep elemelerinde il birincisi olan Cahit Nakıboğlu Ortaokulu öğrencisi Zeynep Kutsal, finale kaldı.

        Türkiye finallerinde Gaziantep’i 1. olarak temsil edecek olan Zeynep Kutsal, bu başarısını Gaziantep halkına armağan ettiğini belirtti. Özel Cahit Nakıboğlu Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ümit Köseoğlu, küresel ısınmanın giderek arttığı günümüzde, geleceğin mirasçıları öğrencilerde enerji verimliliğinin artırılması şuurunun oluşturulması adına yapılan sosyal sorumluluk projesinin oldukça başarılı olduğuna dikkat çekti.

        Bu tür sosyal sorumluluk projelerine her zaman katıldıklarını ifade eden Köseoğlu, öğrencilerde bu şuurun oluşması için onları teşvik ettiklerini belirtti.