Engelli damada düğün hediyesi olarak akülü sandalye verildi

Balıkesir'de bedensel engelli damada, düğününde yapılan takı merasiminde akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Balıkesir’de bedensel engelli damada, düğününde yapılan takı merasiminde akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu tarafında verilen sandalyeyi alan İsmail Özen, hediyeyi çok anlamlı bulduğu belirterek, duygulandığını söyledi.

Merkez Atköy’de ikamet eden ve çocukluğundan beri ortopedik engelli olan İsmail Özen, üç yıl önce gönlünü kaptırdığı ve herhangi bir engeli olmayan komşu kızı Sebile Özuçkun ile hayatını birleştirdi. Köy meydanında yapılan düğüne, kalabalık bir topluluk katıldı. Davul zurnar eşliğinde gelin, babaevinden alınarak Özen’le yaşayacakları eve götürüldü. Bahçede düzenlenen takı merasiminde TSD Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu adına Başkan Uslu, damada mutluluk dileyerek bir akülü tekerlekli sandalye hediye etti

Sevdiği kız sayesinde yaşama sevincinin arttığını belirten İsmail Özen, “Bu özgüven ve cesaretle duygularımı, âşık olduğum kıza açtım. Eşim, biraz nazlandıktan sonra kabul etti. Ailelerin ve komşuların destekleriyle bu mutlu güne geldik.” dedi. Hediye karşısında duygulandığını da belirten Özen, Uslu’ya teşekkür etti. Böyle bir hediyeyi beklemediğini ifade ederek, “Derneğimizin bu jesti karşısında çok duygulandım. Hayatım boyunca unutamayacağım bir gün yaşadım.” şeklinde konuştu. Zeki Uslu ise kendilerinin de çok mutlu olduğunu belirterek, “Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte üyemiz ve kardeşimizin yanında olduk. Bu tür organizasyonlar çok nadir olduğundan toplumda farkındalığı arttırıcı bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Engelli insanlar da toplumun diğer fertleri gibi yaşama hakkına sahiptir. Yaşama hakkına sahip her engelli evlenme, yuva kurma ve çocuk sahibi olma hakkına da sahiptir. Dolayısıyla bütün engellilerin topluma entegrasyonu gerekiyor. Biz de bu yeni evli çiftin hareket kabiliyetini biraz daha arttırabilmek adına kendisine düğün hediyesi olarak bir akülü tekerlekli sandalye vermenin uygun olduğunu düşündük. Kardeşim İsmail’in de bu hediyeyi çok anlamlı bulduğu ifade etmesi bizi ayrıca mutlu etti.” dedi.