Engelli vatandaslar kaymakamligin yardimiyla evlendi

MUS - Mus'un Korkut Ilçesi'nde görücü usulü ile tanisip evlenme karari alan duyma ve konusma engelli Edip Bilgin ve Alev Özen, Korkut Kaymakamligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi (SYDV) tarafindan düzenlenen görkemli bir dügünle muratlarina erdi.

Dügün yapacak maddi gücü olmadigi için evlenemedigini Kaymakam Sultan Dogru’ya ileterek yardim talebinde bulunan Edip Bilgin, SYDV tarafindan organize edilen dügünle dünya evine girdi. Edip Bilgin’in Korkut’un Sehitler Mahallesi’ndeki evinin önünde yapilan dügünde uzun süre oynayan duyma konusma engelli çift, evlenebilmenin mutlulugunu yasarken, nikah töreninde de ilginç görüntüler olustu. Mus Valisi Ibrahim Özçimen’in ve Korkut Kaymakami Sultan Dogru’nun nikah sahidi olarak katildiklari dügünde, genç çiftlere evlenip evlenmeme istekleri tercüman tarafindan el isaretleri ile anlatilarak soruldu.

Maddi durumunun iyi olmamasi sebebiyle sürekli olarak SYDV’den yardim aldigini ve dügün yapacak gücünün olmadigi için kendilerinden yardim talebinde bulundugunu kaydeden Korkut Kaymakami Sultan Dogru, genç çiftin dügün masraflarinin tamamini karsiladiklarini söyledi. Devlet olarak yardima muhtaç olan vatandaslarin yaninda olduklarini vurgulayan Sultan Dogru, “Özürlü gençlerimizin her zaman oldugu gibi bu mutlu günlerinde de yanlarinda bulunuyoruz. Özürlü gençlerimiz dügün için bize müracaatta bulundular ve destek olup olamayacagimizi sordular. Biz de seve seve destek verecegimizi söyledik. Özürlü vatandaslarimiz hiçbir zaman için yalniz degillerdir. Hayatlarinin her asamasinda bizlerin de güvencesi altindadirlar. Kendilerine elimizden gelen her türlü yardimi yapacagiz.” diye konustu.