Engelliler kendilerine acınılmasını istemiyor

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Niğde Şubesi Başkanı Aydın Yıldırım, sağlıklı insanların kendilerine acıyan gözlerle bakmalarından rahatsız olduklarını belirterek, hiç bir engellinin, hiç bir sağlam insandan farkı olmadığını söyledi.

İl genelinde yapılacak 10 parmak klavye yarışmasında özürlü haliyle bile ilk beşe gireceğini iddia eden Yıldırım, “Diğer insanlardan ricamız, bizlere acıyan gözlerle bakılmamasıdır. Her sağlıklı insan bir gün bu hale gelebilir. Bunu unutmamalıyız. Bizim istediğimiz sadece imkan, bize imkan verin neler yapabileceğimizi görün. Bütün engelli arkadaşlarımızın rehabilitesi için dernek bünyesinde çeşitli kurs ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu kadar hassas bir konuda tüm insanları yanımızda görmek istiyoruz.” dedi.
Sosyal etkinliklerin meyvelerini vermeye başladığını vurgulayan Yıldırım, Mart ayında açacakları takı tasarım sergisi ile boncuktan yapılan kolye, küpe ve bilekliklerin teşhiri ile neler yapabildiklerini herkese kanıtlamak istediklerini kaydetti.
Yıldırım, “Ben Niğdeli değilim ancak bir Niğdeli gibi çalışıyor, benim gibi engelli arkadaşlarımı rehabilite etmek için çaba sarf ediyorum ve bunları yaparken de hiç bir karşılık beklemiyorum. Niğdeli işadamları, esnaf ve bürokratlarına bu kente ve bu engellilere sahip çıkmasını hatırlatmak istiyorum.insanlar bizim tekerlekli sandalye üzerinde nasıl oturduğumuza değil, tekerlekli sandalye üzerinde neler yapabileceğimize bakmalıdır” diye konuştu.
Kendi çabalarıyla kurdukları derneğin binasının küçük olması nedeniyle hızla artan üye sayısını karşılayacak kapasitede olmadığını ve acilen daha geniş bir dernek binasına ihtiyaç duyduklarını hatırlatan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü; “İş adamlarımızdan, esnaf ve bürokratlarımızdan ricam, zor şartlar altında açtığımız derneğimize sahip çıkmalarıdır. Her hayırseverimiz, bizim yaptığımız fedakarlığın onda birini yapsa burası ihya olur. çünkü gerçekten kendi ayakları üzerinde duramayan bu engelli insanların yardıma ihtiyacı var. Gelin bizim elimiz, kolumuz ve ayağımız olun.”