Engellilerin kampanyasına 3 ayda 20 YTL bağış

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi tarafından, ihtiyacı olan bedensel özürlülere akülü araç alınması için başlatılan yardım kampanyasına 3 ayda sadece 20 YTL bağış yapıldı.

Diğer 35’ini ise gelen yardımlarla almayı planladıklarını dile getiren Yakar, “3 ay önce başlattığımız kampanyamız için Ziraat Bankası ve Akbank’ta hesap açtırdık. Katıldığımız her platformda yardım talebimizi anlatmamıza rağmen 3 aydır bankaya sadece 20 YTL bağış yatırılmış. Yardım için kimseyi zorlayacak değiliz. Ancak, bu arabaların tanesi 2 bin-2 bin 500 YTL civarında. Valimiz büyük bir fedakarlık yapıp 15 tanesini alıyor. Diğerlerini de maddi gücümüz olmadığı için yapılacak yardımlarla biz alalım istedik. Ama kampanyamıza ilgi gösteren olmadı.” şeklinde konuştu.

Aslında herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Hatice Yakar, imkanı olan şahısları ve kurumları 16 Mayıs 2006 tarihine kadar sürecek olan yardım kampanyalarına katılmaya davet etti. Yakar, yardımda bulunmak isteyenlere banka hesap numaralarını verdi: Akbank Kütahya Şubesi 0140651 numaralı hesap ve Ziraat Bankası Kütahya Şubesi 44793740-5001.