Engellinin aracı tamircide rehin kaldı

Doğuştan iki ayağı engelli olan, 4 çocuk babası vatandaş, akülü aracını, yaptırmak için verdiği tamirciden bin 300 TL'si olmadığı için geri alamadı.

Engelli vatandaşın akülü aracı tamircide rehin kaldı.

Erzurum il merkezindeki bir gecekondu semtinde yaşayan 34 yaşındaki Bekir Kuzgun’a geçen yıl bir yardım kuruluşu tarafından akülü araç hediye edildi. İki ayağı da sakat olan ve koltuk değnek yardımıyla yürüyebilen Kuzgun’un akülü araç sevinci uzun sürmedi. Akülü aracının elektrik sistemi kısa sürede arıza yapan Kuzgun, maddi durumu iyi olmadığı için aracının tamiri için ilçe kaymakamlığı, valilik ve ilgili yardım kuruluşundan yardım istedi.

Aldığı olumsuz cevaplar üzerine, bir yakınının yönlendirmesiyle Kuzgun, akülü aracını İstanbul’da bir tamir servisine gönderdi. Tamir sonrasında kendisinden malzeme ve ustalık ücreti olarak bin 300 TL istenen Kuzgun, parası olmadığı için akülü aracını geri alamayacağını ifade etti.

Akülü aracını tamircide rehin bırakan Kuzgun, hayırsever vatandaşların yardım ve ilgisini beklediğini dile getirdi. Kuzgun, “Bir ay önce aracım tamir edildi, ancak bu sefer de param olmadığı için aracımı geri alamıyorum. Ben de yine koltuk değnekleriyle yürümeye başladım.” dedi.