Erbakan ve Kutan coşkuyla karşılandı

Yaklaşık 300 araçlık konvoyla Ankara-Konya Karayolu'nda karşılanan Erbakan ve Kutan, Hükümet Meydanı'ndaki miting alanında coşkuyla karşılandı.

Mikrofondan kadın ve erkeklerin ayrı bölümlere geçmeleri istendi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı mitingde ilk olarak SP Genel Başkanı Recai Kutan söz aldı. Kutan, “Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu ülkede gerginlik ve kamplaşmadan siyasi rant elde etmek isteyenler var. En başta AKP ve CHP. Tam bir horoz dövüşü başlattılar. Hedefleri ülkeyi iki kampa ayırmak ve oyları iki kampa yönlendirmek. Bu horoz dövüşünden hem CHP hem de AKP istifade ediyor. 22 temmuz günü sandıklara gittiğinizde oylarınızı o istikamette kullanıp bu iki partiye layık olduğu dersi Allah’ın izniyle vereceksiniz. Şimdi AKP tam bir panik halinde. ’Aman yav, oylarınızı israf etmeyin bakın bu Saadet Partisi barajı aşamayacak’ diyorlar. Aç tavuk kendini arpa anbarında zanneder. Açıkça ilan ediyorum. Saadet Partisi’nin baraj sorunu yok” dedi.

Korumaların, miting alanından Erbakan’a vuran güneş ışığını önleyebilmek için şemsiye tutması dikkat çekti. ‘Mücahit Erbakan’ sloganları altında konuşmasına başlayan Erbakan, AKP hükümetine yüklendi.

Hükümeti, siyonizmin işbirlikçiliğiyle suçlayan Erbakan, “Her akşam televizyona çıkıyorsun. Ne koşnuşup duruyorsun be. Hadi ordan, hadi ordan. Sen Yahudi kölesisisin. Sen Yahudi’ye çalışıyorsun, Yahudi’ye. Ey sakallı Hüsnü, kasketli Ahmet, 1,5 aydan beri uyanasın diye söylüyorum sana bunları. Toprak kayıyor toprak. Bu gerçeği gör, ecdadın gibi gerekeni yap. 22 Temmuz’da kireç suyunu içme, süt iç. Sultan Fatih’in gömleğini giy. Tüm insanlığı kurtar.”

‘HİZBULLAH İLE SAVAŞMAK DELİLİK’

SP’nin 22 temmuz seçimlerinde Konya’da fire vermemesi gerektiğini belirten Erbakan, “Konyamızda olduğu halde AKP hastalığına yakalananlar olduğunu gördüm. Siz Konyalısınız, Milli Görüş kalesindesiniz. Deli misiniz be? Sen sihirlenmişsin. Sen büyülenmişsin. Seni bu TV’ler narkozlamış. Bana bak bre gafil, seni tutuyorum kafanı duvara vuruyorum. Biz Girit’i, Balkanları nasıl kaybettik? Böyle kaybettik. Bu bizim son avantajımız. Deli misin sen be? Bizim Hizbullah ile savaşmak için deli olmamız lazım, deli deli. İşte o deli de sensin. Konyamız, Milli Görüş’ün kalesi. Bir tane bile fire vermeyeceğiz. Son dakikaya kadar çalışacağız. Bana bak kardeşim. Bu seçime 2 parti giriyor. Biri, SP Milli Görüş’ün temsilcisi. İkincisi ise diğerleri. Hepsi işbirlikçi, ABD’ci, İsrail’ci, Amerika’ncı. Sen bir kere ata binmek istedin, düştün bir daha binmen mümkün değil” diye konuştu.

‘KÖYLERDE ERBAKAN HOCA’YI CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ DİYORSUN’

AKP’nin 22 temmuz sonrası işbaşından uzaklaştırılması gerektiğini belirten Erbakan, “Neden işbaşından uzaklaşmalı? Bakın AKP ne diyor? ‘Eşcinsel olmak ahlaksız olmak anlamına gelmez’. Sakallı Hüsnü duyuyor musun? ‘Ruhban okulu açarsak ne olur’ diyorlar. Ruhban okulu ajan okulu. Seni yok etmek için kurulmuş. Samsun’da çocuklara Kuran öğretirken, hediye veren bir hocayı mahkemeye verdin. Niye? Basına açıklama yaptı diye. 48 yıldır Kasımpaşa’da hizmet veren Kuran kursunu yıktı. AKP zamanında, 742 tane kilise, 69 tane manastır, 24 tarne havra, 18 sinagog devletin koruması altına alındı. Erdoğan, Vatikan’a gitti, Papa öldü diye, Türkiye’de bayraklar yarıya indi. Din kitapları içine hac resmini koydurttu. Bunları sen yapıyorsun. Onların gözüne girmek için. Şimdi gelmişsin ‘Ben de milli görüşcüyüm’ diyorsun. Köylerde ‘Erbakan Hoca’yı Cumhurbaşkanı yapacağız’ diyorsun. Kendi günahlarınıza beni de alet etmeyin” dedi.

Erbakan, daha sonra miting alanından ayrıldı