Erbakan’i göremediler ama sesini duydular

Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Kocaeli Kongresi'ne sürpriz yapti. Kongreye gelmeyen hoca, sesini göndererek partililere seslendi.

Bu duyuruyu alan partililer spor salonuna akin etti. Salonu tiklim tiklim dolduran partililer, Kutan’in yogun programindan dolayi gelmeyecegi haberini alinca üzüldüler. Partililerin üzüntüsünü, kongreye gelen SP Genel Baskan Yardimcisi Sevket Kazan sürpriz bir gelisme ile sevince dönüstürdü. Bugün esinin kabrine giden Erbakan, telefonla sesini göndererek partililere hitap etti. Bu hitabi Sevket Kazan aglamakli seslerle duyurdu. Konusmasinda Türkiye’nin ve dünyanin felakete sürüklendigini belirten Erbakan, kurtulus yolunu kendi partisini gösterdi. Hükümete de yüklenen Erbakan, Türkiye’nin önemli degerlerinin hükümet tarafindan satildigini belirterek, “Türkiye su anda dis güçlere teslim olmustur. Bu kurtulus SP ile mümkün olacaktir.” dedi.

“Delikanlim isaret aldigin gün atandan, yürüyeceksin. Millet yürüyecek arkandan.” misralari ile konusmasina baslayan SP Kocaeli Baskani Birol Aydin, SP’nin geldigi noktada yaptigi hizmetleri aktardi. Konusmalarin ardindan Mehmet Aras tek liste ile aday oldu.