Erbakan’ın cezası temyiz edilecek mi?

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Temel Karmollaoğlu, Necmettin Erbakan hakkında verilen kararın temyizi için avukatların çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Karamollaoğlu, mahkemenin yeni değerleme sürecinde kararında hiçbir değişiklik olmadığını ve mahkemenin kararında ısrar ettiğini söyledi. Bir yanlışlık içerisinde olunduğunu ve avukatların kararın temyizi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Karamollaoğlu, bu konuda daha fazla değerlendirme yapmanın yersiz olacağını belirtti.

Son günlerde ekonomide yaşanan dalgalanmalara da değinen Karamollaoğlu, ekonominin tamamıyla hükümetin inisiyatifinden çıktığını, bu gidişatın sonunun felaket olduğunu belirtti. Türkiye’de AK Parti Hükümeti’nin iktidarsızlığı olduğunu iddia eden Karamollaoğlu, “Ülkenin içinde bulunduğu gidişattan kurtulacağına inanmıyoruz, Bu kadar gaflet başka hükümet döneminde yaşanmadı. Hükümetler döneminde hatalar olabilir ama bu kadar hata şuana kadar görülmedi. Ekonomide yetki artık hükümette değil. Türkiye ekonomik yönden esaret altındadır. Her kurum yabancı kuruluşlara peşkeş çekiliyor.” dedi.

Karamollaoğlu, yakın bir zamanda erken seçim olabileceğini, ne kadar iktidarlar seçime gitmek istemese de, beklentilerinin sonbahar mevsimi içerisinde bir erken seçim olması yönünde olduğunu sözlerine ekledi.