Ercis’teki patlamanin benzinden kaynaklandigi saniliyor

VAN - Van'in Ercis ilçesinde bu gece bir eczanede patlama meydana geldi.

Patlamada ölen ve yaralanan olmazken, eczane kullanilamaz duruma geldi. Patlama sonrasi çevrede bulunan isyerlerinin camlari ve çerçeveleri kirildi. Olay sonrasi olay mahallini kordon altina alan Emniyet ekipleri, incelemelere basladi. Van Emniyet Müdürlügü’nden de uzman bir ekip çagrilarak patlama yerinde inceleme yaptirildi.

Eczane sahibi Hasan Alvanli, patlamanin sebebini bilmedigini söylerken, içeride benzin bidonlari bulundugunu ve içeriden asiri derecede benzin kokusu geldigini belirtti.

Alvanli, birkaç gün sonra yer degisikligi yapacaklarini belirterek, “Devlet Hastanesi’nin karsisina tasinacakken böyle bir olayin olmasi bizi hayal kirikligina ugratti.” dedi.

Ercis Emniyet Müdürü Z. Veli Akgül ise patlamanin meydana geldigi yerde, Van’dan gelen uzman ekiplerin incelemeler yapmaya devam ettigini belirtti. Eczanenin içinde 6 adet benzin bidonu bulundugunun altini çizen Akgül, “Içeride katalitik soba ve tüp mevcuttur. Ilk bulgular gaz sikismasi oldugunu gösteriyor. Su ana kadar yapilan incelemelere göre herhangi bir bomba izine rastlanmadi ancak kesin sonuç incelemeler bittikten sonra belli olacak.” diye konustu.

Patlama sonrasi eczanede ve çevre dükkanlarda maddi zarar meydana gelirken, patlamanin gece geç saatlerde olmasi büyük sans olarak nitelendirildi.