Erciyes Üniversitesi öğrencilerinden okullara anlamlı yardım

Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında 25 ayrı okula spor, kırtasiye, kıyafet, ayakkabı gibi malzemelerle destekte bulundu.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretmenlik Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında 25 ayrı okula spor, kırtasiye, kıyafet, ayakkabı gibi malzemelerle destekte bulundu.

Geçtiğimiz yıl aynı dersi görüp yüksekokuldan mezun olan ve bu sene atanarak görevlerine başlayan Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu Beden Eğitimi Öğretmenleri, görev yaptığı Türkiye genelinde ki yaklaşık 25 okula yardımda bulunulmasına aracı oldular.

Proje Koordinatörü ve Yürütücüsü Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Elemanı Hasan Aksoyak, proje hakkında yaptığı değerlendirmede bulunarak şunları söyledi: “Yaklaşık 2 yıldır bu dersi yürütmekteyim. Geçtiğimiz yıl kan bağışı, çevre düzenlemesi, mavi kapak toplama kampanyası, ihtiyaç sahibi okullara spor malzemesi yardımı, Huzurevi ziyaretleri, Engellilerle Dostluk müsabakaları gibi bir çok proje düzenlemiştik. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı güz yarıyılında yüksekokulumuzda yürütmüş olduğum Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında ise vize sınavları öncesi Türkiye genelinde Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş, Yozgat, Kırşehir, Mardin, Şırnak, Kastamonu, Muş ve Niğde’de ki yaklaşık 25 ortaokul ve liseyi kapsayan çeşitli projeler düzenledik. Bu projeler kapsamında geçtiğimiz yıllarda okulumuzdan mezun olarak şuan Türkiye’nin dört köşesinde görev yapmakta olan değerli meslektaşlarımızın bizimle görüşmeleri ve ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geldikçe onlara destek olmaya çalıştık. Öğretmenlik bölümünde bu dersi alan öğrencilerimiz gerçekten projenin başından sonuna kadar son derece özverili ve fedakarca projeye destek oldular.”

Aksoyak, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kenan Aycan’a teşekkür ederek, “Proje kapsamında yaklaşık, 79 adet voleybol topu, 86 basketbol topu, 54 futbol topu, 43 hentbol topu, 32 badminton seti, 15 masa tenisi seti, 385 çift ayakkabı, 530 parça kıyafet, 2 bin 950 adet kurşun ve kırmızı kalem, 320 kutu silgi, 735 kutu boya kalemi, 69 adet eşofman takımı, 20 torba çimento, 2 adet voleybol direği, 5 adet voleybol filesi, 5 adet basketbol filesi, 2 adet jimnastik minderi, 141 adet forma ve şort, 23 adet şapka, 47 adet ayrım forması, 130 adet ayrım hunisi verildi. Kırtasiye olarak 151 adet defter, 282 adet hikaye ve okuma kitabı, 91 adet ders kitabı, 155 adet SBS ve YGS çalışma ve test kitabı, 78 adet ansiklopedi, 60 kutu sulu ve kuru boya, 15 adet ecza dolabı ve ecza seti, 1 adet radyo, 3 adet duvar saati, 100 adet havlu, 10 adet nevresim takımı ve gıda olarak 75 kilo un, 3 koli makarna, pirinç, mercimek verildi. 100 adet kravat, 126 adet okul süveteri, 62 adet beslenme çantası, 320 adet defter yüzü toplanarak ihtiyaç sahiplerine iletilmek üzere okullara ulaştırıldı.” diye konuştu.