Erdal Keser’den gurbetçi çocuklarına tavsiye

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Avrupa Teknik ve İdari İşler Direktörü Erdal Keser, ''Alman vatandaşlığına geçen Türk çocukları, Türk vatandaşlığını da yasaların imkan verdiği yaş sınırına kadar korusun'' dedi.

Keser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk milli takımlarının oynadığı maçlarda oyuncularda Türk pasaportu şartı arandığına işaret ederek, ”Vatandaşlarımız çocuklarını örneğin 15 yaşında Alman vatandaşı yapıyor. Ancak Almanya’da 18 yaşına kadar herkes çifte vatandaş kalıyor. 18 yaşından sonra tercih yapılıyor. Biz de 16 yaş grubu milli takımlarda bu tür futbolcuları oynatamıyoruz. O nedenle kanuni yaş sınırına kadar Türk vatandaşlığını korusunlar” diye konuştu.

Avrupa’da antrenör lisansına sahip 25 gözlemci ile futbolcu aradıklarını, bundan böyle hiçbir yerde izlenmeyen futbolcu kalmayacağını belirten Keser, hedeflerinin yeni futbolcuları Türk milli takımlarına kazandırmak olduğunu, şu anda çok sayıda futbolcunun, yapılacak seçmelere davet edildiğini kaydetti.

Keser, TFF’nin Türkiye’de düzenlediği antrenörlük kursunun, yeterli sayı olması halinde Avrupa’da da düzenleneceğini ifade ederek, bunun için ilgili kişilerin TFF Avrupa Bürosu ile irtibata geçmelerini istedi.

Erdal Keser, Avrupa’da yaşayan ve antrenörlük belgesi almak isteyenlerin, ”erdalkeser@tff.org” internet adresi ile 0049-2211397260 numaralı telefona veya 0049-221 13972622 numaralı faksa başvurabileceğini sözlerine ekledi.