Erdoğan 2005’in en başarılı lideri ödülünü aldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İMEDYA İnteraktif Medya Yayıncılık tarafından gerçekleştirilen "Ekonominin Yıldızları 2005" anketinde yıl en başarılı lideri seçildi.

Erdoğan, ödül öncesi yaptığı konuşmada Türkiye’nin ekonomisinin 3 yıl içerisinde kattediği mesafeye dikkat çekti.
İMEDYA tarafında “Ekonominin Yıldızları 2005” ödül töreni Hyatt Regency Otel’de Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 6 bin 355 İMEDYA okuyucusunun oyu ile Tayyip Erdoğan 2005 yılının en başarılı lideri seçildi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 2005 yılının en başarılı bakanları olarak belirlendi. İstanbul Büyük Şehir Belediye Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise en başarılı belediye başkanları seçildi. 2005 yılının en başarılı finans kurumu yöneticileri Albaraka Türk Genel Müdürü Adnana Büyükdeniz, Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince soldu. 2005’in en başarılı bürokratları olarak da TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Özeleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci seçildi. MÜSİAD, TOBB ve TİM yılın en başarılı sivil toplum örgütü arasında yer aldı. Törende ayrıca televizyon programı, köşe yazarı ve yılın reklamı dallarında da ödüller sahiplerini buldu.

Törene eşi Emine Erdoğan ile gelen Başbakan Tayyip Erdoğan, ödülünü almadan önce kısa bir konuşma yaptı. Türkiye’nin ekonomik anlamda istikrarı yakaladığını belirterek ekonomik programdan taviz verilmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, mali disiplinin aynen devam edeceğini dile getirdi. Türkiye’nin 2005 yılı büyüme rakamlarının açıklandığını hatırlatan Erdoğan, “Hamd olsun üst üste üç yıldır büyüyoruz. 16 çeyrek boyunca gerçekleştirilen büyüme Cumhuriyet tarihinde bir ilk.” dedi. Türkiye’nin yeniden ayağa kalkıp yürümeye başladığını belirten Erdoğan, GSMH’nin kişi başına 5 bin dolar geçtiğini 2012’de 10 bin dolara ulaşacağını, bu noktadan sonra Türkiye’yi kimsenin tutamayacağını dile getirdi.

Türkiye’deki Ekonomik gelişmelerin yanı sıra son zamanlarda meydana gelen terör olaylarına da dikkat çeken Erdoğan, “Isıtılmaya çalışılan bu terör belasına karşı hep birlikte ortaya koyacağımız dayanışma ile bu süreci gölgelettirmeyeceğiz.” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Birileri bulanık havada, bulanık suda avlanmaya gayret ediyor. Onlara bu fırsatı milletçe vermememiz gerekiyor. Dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.