Erdoğan afişlerine çirkin saldırı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyaretinin son gününde Avrupa'da yaşayan Türklerle biraraya geliyor.

Erdoğan 18 bin kişilik Köln Arena Salonu’nda Avrupalı Türklere hitap edecek. Bu toplantının duyurusu için Köln’deki bilbordlara asılan afişler ise bölücü örgüt yandaşlarının hedefi oldu.

Almanya’da çeşitli temaslarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Köln’de yarın (10 Şubat Pazar) Avrupa’da yaşayan Türklerle buluşuyor. Büyük organizasyonların düzenlendiği 18 bin kişilik Köln Arena Salonu’nda Başbakan Erdoğan’ın, Avrupa’nın değişik ülkelerinden ve Almanya’nın farklı şehirlerinden gelenlerden oluşan kabalık bir kitleye hitap etmesi bekleniyor. Başbakan Erdoğan vatandaşlarla buluşmadan önce, Türk demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ve Köln Anakent Belediye Başkanı Fritz Schramma ile de bir görüşme yapacak. Köln Arena’daki toplantının ardından Erdoğan, saat 17.00’de yanındaki kalabalık heyetle birlikte özel uçakla Köln’den Ankara’ya hareket edecek.

ÇİRKİN SALDIRI

Öte yandan Erdoğan’ın Avrupa’da yaşayan Türklerle biraraya geleceği toplantının duyurusu için Köln’deki bilbordlara asılan afişler bölücü örgüt yandaşlarının hedefi oldu. Duyuru ilanları Köln’ün bir çok yerinde örgüt yandaşları tarafından ya parçalandı ya da üzerlerine ‘Katil Erdoğan Defol’ şeklinde sloganlar yazıldı. Afişlere yönelik bu çirkin saldırılar Köln’de yaşayan vatandaşlar tarafından kınandı