Erdoğan AK Parti Kartal İlçe Kongresi’ne katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği üyeliği konusunda hükümetin kararlı bir şekilde yoluna devam ettiğini belirterek, rehavete kapıldıkları eleştirilerini kabul etmediklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan AK Parti Kartal İlçe Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan güncel meselelerin yanı sıra dış politikayla ilgili açıklamalar da yaptı. Avrupa Birliği sürecinin aynı hızla devam ettiğini belirten Başbakan Erdoğan şu an 35 fasıldan oluşan tarama sürecinin devam ettiğini kaydetti.

Hükümetin bu konuda aksama yaşamadığını dile getiren Erdoğan, “Efendim durdular. Rehavet var.” gibi eleştirilere katılmadıklarını söyledi. Hükümet olarak işlerini bildiklerini belirli takvime göre çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Kimse bu iktidarın işine karışmasın. Biz işimizi gayet iyi biliyoruz. AB ile ilgili bu güne kadar ne söylediysek gerçekleşti. Bunların kırk yılda yapamadığını biz 3 yıla sığdırdık.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Kıbrıs ile ilgili “Peşkeş çekiyorlar” eleştirilerine de yanıt verdi. Erdoğan, “Çıkmış MHP, bunlar Kıbrıs’a peşkeş çekiyor diyor. Neye göre söylüyorsun bunu? Kıbrıs’a ne peşkeş çekilmiş? Söyle bakalım bunu. Tam aksine KKTC kovalıyor, Güney Kıbrıs kaçıyor. Bu noktada hamd olsun, dünya siyaseti içerisinde KKTC onurlu bir yere geldi.” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan Kıbrıs’ın Türkiye’nin milli davsı olduğunu belirterek, “Bundan ödün vermeyiz. Kimse bizden Anan planı dışında bir şey beklemesin. Bekleyen varsa kusura bakmasın. Hiç yorulmasın. Biz sözümüzde durduk. Sözünde durmayan Kuzey Kıbrıs’tır ve Güney Kıbrıs’ı destekleyenlerdir.” dedi.