Erdoğan basını atlatarak cuma namazına gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını kılmak için evinden çıkarken kendisini bekleyen basın mensuplarını atlattı.

Dün Fransa’dan İstanbul’a gelen Başbakan Erdoğan, öğlene kadar Üsküdar Burhaniye Mahallesi’nde bulunan evinde istirahat etti. Erdoğan ayrıca, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları’ndan iki temsilci ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Erdoğan’ın Cuma namazı için çıkacağını bilen basın mensupları ise evin önünde beklemeye başladı. Başbakanlık korumaları her an Erdoğan çıkış yapacakmış gibi hazırlık yaparken, Cuma namazı için ezanın okunmaya başlaması “Başbakan geç kaldı” yorumlarına neden oldu. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan evinin arka kapısından kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kullandığı siyah camlı özel aracı ile ayrılmıştı. Basın mensupları korumaların bir müddet sonra harekete geçmesi ile Başbakan Erdoğan’ın namazı hangi camide kıldığını öğrenebildi. Başbakan Erdoğan, evine yaklaşık 500 metre yakınlıkta olan Akabe Camii’inde cuma namazını kıldı.

Erdoğan namaz sonrası çıkışta vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Özellikle çocuklar Erdoğan’ı tezahüratlarla karşıladı. Çocukların Başbakan’dan ayrıca talepleri de vardı. Başbakan Erdoğan’dan para isteyen çocuklar, bisküvi ile yetindi. Erdoğan çocuklara çokoprens bisküvilerinden dağıtırken, para isteyenler, “Kısa günün karı” diyerek bisküviye razı geldi.

Bu arada Erdoğan, bazı vatandaşların sorunlarına da kulak verdi. Erdoğan’ı gören engelli bir vatandaş derdini anlattı. Erdoğan ilgiyle dinlediği vatandaşın ismini ve adresini danışmanı tarafından not edildi.

Daha sonra Erdoğan, vatandaşlara el sallayarak geldiği gibi kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kullandığı özel aracı ile evine gitti. Erdoğan buradan da çalışmalarını yürütmek üzere Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’ne geçti.