Erdoğan Baykal’ın ülke yönetemeyeceğini söyledi

Erdoğan, partisinin Edirne Selimiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi.

Vatandaşların 3 Kasım seçimlerinde yanlış hesap yapanlara dersini verdiğini ifade eden Erdoğan, alandakilerden yanlış hesap yapanları bir daha karşılarına çıkamayacak şekilde geri göndermelerini istedi.

Kavgacı koalisyon günleri ve yüksek faiz ateşin herkesi yaktığının unutulmadığını, yüksek enflasyonun hatırlandığını kaydeden Erdoğan, kendilerinin milletin efendisi değil, hizmetkarı olduklarını dile getirdi. Göreve geldiklerinde enflasyonun ”canavar” olarak nitelendirildiğini, artık tek haneli rakama düştüğünü ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

DAHA İKİ KOYUN GÜTMEDİN
”Sayın Baykal çıkmış kuru sıkı atıyor. Sayın Baykal, biz siyasetçiyiz. Senin cemaziyelevvelini biliriz. Sen bu ülkede ne zaman bakan olduysan… Zaten bu millet sana başbakanlık vermez, o işi geç, onu unut. 1995’te Başbakan yardımcısıydı, enflasyon yüzde 76 idi. Şimdi ne diyeyim ben? CHP’ye oy vermeye hazırlanan kardeşim başını iki elinin arasına alıp da düşünmeyecek misin? Böyle bir enflasyon dönemi yaşadı. Ama AK Parti geldi şu anda bunu yüzde 8.6’ya düşürdü. Yüzde 30 ile devraldık. Şimdi bakın neredeyiz. Sayın Baykal ülke yönetmesini bilmez. Her zaman söylüyorum hayatında 2 koyun gütmedin, bu işi yapamazsın.” diyen Erdoğan, daha sonra şöyle konuştu:

MİLLET BUNLARI YUTMUYOR
”Şimdi çıkmış meydanlara diyor ki bak, artık benim vatandaşım yeşil kartla hastaneye gitmeyecek. Arka cebinden nüfus kağıdını çıkarıyor. Bununla gidecek diyor. Sayın Baykal senin işin neye benzer biliyor musun, kusura bakma da eşeğin gözüne afedersin, yeşil gözlüğü takıp, samanı yeşil çimen diye yedirmeye benzer. Artık bu millet bunları yutmuyor.”