Erdoğan: Onlar atar, biz yaparız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de vatandaşlara sesleniyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, icraatlarını anlattı ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayını eleştirdi.

Mersin'de tarihi projelerin startının verildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek seferde 4 katrilyon liralık bir yatırımı Tarsus ve Mersin'e kazandırmış oluyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mersin'de şehir hastanesi yapan AK Parti iktidarı Tarsus'ta da 600 yataklı devlet hastanesi yapar. Maliyeti 150 trilyonluk bir yatırım" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Bugün özellikle Tarsus’ta gerçekten tarihi projelerin startını veriyoruz. Tek seferde 4 katrilyon liralık yatırımı Tarsus ve Mersin'e kazandırmış oluyoruz. Bizzat bu projeyi kendim takip ediyorum. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesinde yaptığımız yatırım bölge turizmi açısından inşallah bir kırılma noktası olacaktır.

BİRİLERİ PALAVRA ATAR, BİZ İŞ YAPARIZ

Tarsus’a son derece modern bir hastane kazandırıyoruz. 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi’nin temelini de bugün atıyoruz. Birileri palavra atar, biz iş yaparız. Zaten Mersin Devlet Hastanesi’yle biz kendimizi ispat etmedik mi? Mersin Şehir Hastanesi’yle biz kendimizi ispat etmedik mi?

TARSUS'UN KENDİ ADIYLA KENDİNE AİT BİR ÜNİVERSİTESİ OLACAK

Birileri farklı şeyler söylüyor. Biliyorsunuz daha önce Tarsus’a bir üniversite sözü vermiştik. Hamdolsun bu sözümüzü de diğer sözlerimiz gibi yerine getirdik, imzamdan çıktı. Tarsus’un kendi adıyla kendine ait bir devlet üniversitesi olacak.

16 YILDA ÇOK BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRDİK

Biz son 16 yıldır hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, şehirlerimiz, ilçelerimiz arasında ayrım yapmadan çalışıyoruz. 16 yılda ülkemizde çok büyük bir dönüşüm gerçekleştirdik. Demokratik hak ve özgürlükler konusunda sessiz bir devrime imza attık.

Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolculukta sizlerin emanetini yere düşürmedik. Milletimizin bize çizdiği istikametten çıkmadık.