Erdoğan’dan Davutoğlu açıklaması!

Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakma kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakma kararıyla ilgili, “20 aydır Başbakanlık sürecinde vermiş olduğu hizmetler adına Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum. Milletimiz bu ülke için tuğla üstüne tuğla koyan kimseyi asla unutmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp'te yapımı tamamlanan 13 eserin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan'a burada Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın eşlik etti.

Burada bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, “Bu güzel semtte bizleri bir araya getiren Allah'a hamt olsun. İstanbul'dan en güzel hizmet alan ilçelerinin başında Eyüp geliyor. Allah'a çok şükür her türlü engele rağmen Türkiye her alanda daha ileri gitmeye devam ediyor. Halkla devlerin kucak kucağa kucaklaşması, bir taraftan önümüze koyduğumu hedeflerimiz yolunda devam ediyor. Birileri Türkiye'nin hızını kesmeye çalışıyor kimi terörü kullanıyor. Ne olursa olsun yolumuza devam edeceğiz. Yeni, Türkiye daha güçlü bir Türkiye olacak. Yeni Türkiye, sadece Türkiye'deki 78 milyon yurttaşımızın değil Asya'nın içlerine kadar mazlum milletler omuz veren bir Türkiye olacak. Sadece kurubir belediye binası açmıyoruz. Yeni Türkiye'nin yeniden inşa ettiğimiz duvarına bir tuğla koyuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Sevgili Eyüplüler, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Eyüp Sultan'a yakışan bir eser oldu. Toplam bedeli 66 trilyon lirayı bulan bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Sayın başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Gençler, Eyüp ilçemiz İstanbul'umuzun ne güzel yerine kurulmuş olması nedeniyle çok değerlidir. Eyüp Sultan kutlu bir beldedir. Eyüp Sultan hazretlerinin başlattığı manevi, fetih süreci 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in surları açıp şehre girmesiyle olmuştur. Medeniyetimizin ve tarihimizin tüm önemli, dönüm noktaları gibi fetih sürecinin ruhunu daima yaşamalıyız. 29 Mayıs'ta bu yıl Yenikapı çok farklı olacak. 10 binlerce Eyüplü genci orada görmeliyim. Bunun için Balkan harbi Çanakkale Sarıkamış Harekatına 23 Nisan'a 29 Ekim'e önem veriyoruz. Fetih sadece şehirlerin değil gönüllerin kazanılmasıdır. Cihad gönüllerin kazanılmasıdır” dedi.

“UZUN SÜRE BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIM SAYIN DAVUTOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yaptığı görevlerden dolayı teşekkür ederek, “Ülkemizin gençliği şu önemli günlerde belli sıkıntılar yaşanıyor. Aramızdaki birliği çok güçlendirmemiz lazım. AK Parti 22 Mayıs'ta kongreye gitme kararı aldı. Başbakanda kongrede aday olmayacağını açıkladı. Başbakanın aday olmama kararının hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. 20 aydır Başbakanlık sürecinde vermiş olduğu hizmetler adına Sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum. Milletimiz bu ülke için tuğla üstüne tuğla koyan kimseyi asla unutmaz . Ben de huzurlarınızda uzun süre birlikte çalıştığım sayın Davutoğlu'na teşekkür ediyorum. Bu tür makamlar bir çeşit bayrak yarışıdır. Ben de başbakanlık bayrağını Gül'den devir almıştım. Milletimin beni Cumhurbaşkanı seçmesi üzerine bayrağı Davutoğlu'na devretmiştim. Hizmet yarışı bu şekilde sürüp gidecek. Bayrağı devralacak yeni arkadaşıma şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.