Erdoğan’dan müjdeli haber!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara müjde üstüne müjde verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara müjde üstüne müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Unutmayın yaparsa yine AK Parti yapar. Nasıl geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3.5 kat büyüttüysek şimdi de ülkemizi 2 kat daha ileri götürmek istiyoruz.Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir. Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Adıyaman'ın coşkusunu heyecanını gördükten sonra Allah'ın izni ile 24 Haziran'da sandıkları patlatacağımıza eminim..

Bu süreçte dargınlık, kırgınlık yok. Tamam mı? Bazen duyuyorum, böyle dargınlık, kırgınlık olanlar var. Sakın ha, dargınlık yok. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Makam mevki aşiret bunları koyalım bir kenara. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz.

14 KATRİLYONLUK YATIRIM

Geçmişte yıllarca ihmal edilen mahrumiyeti iliklerine kadar hisseden Adıyaman hizmetlerin kıymetini iyi bilir.? Hükümetlerimiz döneminde Adıyaman'a 14 katrilyon liralık destek ve yatırım yaptık.Adıyaman'daki tüm evlatlarımız okula gidebilsin diye eğitimde 2 bin 865 yeni derslik yaptı. Önümüzdeki 2 yıl içinde yine yurtlar açmaya devam edeceğiz. 44 Sağlık tesisini Adıyaman'a kazandırdık. 15 sağlık tesisi de proje aşamasında.Yani yatırım hazırlıkları içerisindeyiz. Toki aracılığıyla Adıyaman'da 4 bin 300 konut projesini hayata geçirdik.

ADIYAMAN HIZLI TRENE KAVUŞACAK

20 köprüyü daha Adıyaman'a kazandırdık. Yaparsa AK Parti yapar dedik. Yapımı devam eden Kahta Köprüsü de bitmek üzere. Yatırım bizim işimiz. Hızlı tren projelerimiz için Adıyaman da var biliyorsunuz. İnşallah Adıyaman'ı hızlı trene kavuşturacağız. Adıyaman havalimanımıza yeni bir terminal binası yaptık.

TÜTÜN ÜRETİCİLERİNE MÜJDE

16 yılda Adıyamanlı çiftçilerimize 1,2 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Bay Kemal, hani ne diyordun "Çiftçilere birşey vermiyorlar." Bunları biz verdik biz. Tütün Adıyaman'da önemli bir yere sahip. Bu ürünün ticari önemini görmezden gelmiyorum ama yinede tavsiye ediyorum sigara içmeyin. Hele hele erkekler hanımlara zulmetmeyin. Bu konuyu istismar ederek kafanızı bulandırmaya çalışanlar olduğunu duydum. Geçmişte tütünün bir gramının bile satışının yasak iken. Gerekli düzenlemeleri yapıp tütünün değerinden satılabilmesine biz imkan sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir. Biz sizlerin ekmeğine engel olmaya değil ekmeğini büyütmeye geldik. Bununla ilgili de arkadaşlarıma 24 Haziran'dan sonra bu konuda talimatlarımızı verdik. Asla sizin bu konuda da önünüz kesilmeyecek rahat olun. Sizin kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz.