Erdoğan Demokrasi vurgusu yaptı parmağını gösterdi

Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili genel seçimlerinde oyunu İstanbul'da kullandı.c

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte saat 13.00’te oyunu kullanacağı Üsküdar Emniyet Mahallesi’ndeki Burhaniye İlköğretim Okulu’na gelen Erdoğan, burada toplanan vatandaşlarca alkışlandı. Vatandaşlar, karşılama sırasında ”Türkiye seninle gurur duyuyor” ve ”Başbakan Erdoğan” sloganları attı.

Başbakan Erdoğan, daha sonra oyunu kullanacağı 2165 numaralı sandığın bulunduğu 3/B sınıfına girdi. Erdoğan, sandık başkanlığı yapan okulun müzik öğretmeni Elif Oral ve sandık görevlilerinin tek tek ellerini sıktıktan sonra seçmen pusulasını görevlilere vererek oy pusulasını aldı.

Oyunu kullanan Erdoğan’ın sol işaret parmağı, görevliler tarafından mürekkeple boyandı.

Başbakan Erdoğan, daha sonra oyunu kullanan eşi Emine Erdoğan ile birlikte boyalı işaret parmağını basın mensuplarına göstererek poz verdi.

Başbakan Erdoğan, Türk demokrasisi açısından iyi bir propaganda süreci yaşandığını belirterek, “Umarım oy kullanma ve tasnifi sürecinde de seçim hukuku açısından bir sıkıntı olmaz.” dedi.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, “23. Dönem Milletvekili Seçimleri tüm milletimiz, ülkemiz ve Türk demokrasisi açısından hayırlı olsun.” temennisinde bulundu.

55 ilde miting yaptıklarını belirten Erdoğan, mevsim itibariyle yorucu bir kampanya geçirdiklerini söyledi. Başbakan Erdoğan, miting alanlarında liderler seviyesinde çok sert mesajlar kullanıldığını ancak, halkın ve partililerin bundan önceki seçimlere oranla birbirlerine karşı daha hoş görüyle yaklaştığını kaydetti.

Türk demokrasisi açısından iyi bir propaganda süreci yaşandığını anlatan Erdoğan, “Umarım oy kullanma ve tasnifi sürecinde de seçim hukuku açısından bir sıkıntı olmaz.” dedi. Seçimlerde herhangi bir kaza ve rahatsızlığın meydana gelmeyişinin sevindirici olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, seçimlerin Türk demokrasisi yanında dünyaya da bir mesaj niteliği taşıyacağını sözlerine ekledi.