Erdoğan Devrek bastonlarına hayran kaldı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Devrek bastonlarına hayran kaldı.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında 16-19 Kasım 2006 tarihinde yapılan Türkiye Coğrafi İşaretler Sergisi’ne Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile katılan “Devrek Bostonculuğunu Yaşatma ve Geliştirme Derneği” standına büyük ilgi oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da gezdiği sergide Erdoğan, Devrek Bastonları’na hayran kaldı.

Sergiyi büyük beğeniyle izleyen Başbakan Erdoğan, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu ile Devrek Bastonculuğunu Yaşatma ve Geliştirme Derneği Başkanı Tansel Işık’tan Devrek Bastonları hakkında bilgi aldı. Erdoğan’la birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İstanbul Valisi Muammer Güler, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İstanbul İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık da sergiyi ziyaret edenler arasında yer aldı.

Devrek Bastonu’nun dünyaca tanındığını, Coğrafi İşaret Belgesi alınması ve bu gibi etkinliklere katılarak daha geniş kitlelere tanıtılacağını belirten Başbakan Erdoğan, çalışmalarından dolayı Hacıkulaoğlu ile Işık’ı kutladı.