Erdoğan Doğu kökenli milletvekilleriyle bir arada

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılacak olan Terörle Mücadele Yasa Taslağı ve son dönemde yaşanan olaylarla ilgili bugün Doğu ve Güneydoğu kökenli milletvekilleriyle Meclis'te bir toplantı yapıyor.

Son sünlerde yaşanan olaylarla ilgili olarak bir durum değerlendirmesininin yapılacağı toplantıda Başbakan Erdoğan, partisinin Doğu ve Güneydoğu kökenli 70 milletvekilininin son dönemde artan terör olayları üzerine izlenecek strateji hakkında görüşlerine başvuracak.

TBMM Tören Salonu’nda saat 14.00’de başlayan görüşmeye, Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Grup Başkanvekili Faruk Çelik ve milletvekilleri katıldı. Başbakan Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, son dönemde yaşanan terör olaylarının yanı sıra bugün Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılacak olan Terörle Mücadele Yasa Taslağı’nda ele alınması bekleniyor. Başbakan Erdoğan, tartışmalara yol açan kritik taslakla ilgili milletvekillerinin görüşlerini alacak. Toplantı basına kapalı olarak yapılıyor.

Toplantının yapıldığı salona gelişte gazetecilerin, “Gündem Terörle Mücadele Kanunu mu olacak?” şeklindeki sorusuna Başbakan Erdoğan, “Hayır, hayır…” karşılığını verdi.