‘Erdoğan gerçeklerin üzerini örtmeye çalışıyor’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan'ın grup toplantılarında okuduğu propaganda metinleriyle milleti yanıltmaya, gerçekliğin üstünü örtmeye çalıştığını belirtti.

Hukuka ve demokrasiye gölge düşürenlerin olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan’a seslenen Ağar, şunları söyledi: “Senin görevin bu kişilerin yakasına yapışmak, milletin karşısına çıkarak suçluları teşhir etmek değil midir? Eğer adresi ve kimliği belirsiz sözler ediyorsanız ortada bir ahlak sorunu var demektir. Hayır, biliyor ve millete anlatmıyorsanız o zaman suçlu sizsiniz! Milletin oyuyla Meclis’te oturacaksınız ama millet iradesine karşı kasıt içinde olanlar hakkında sadece mahiyeti belirsiz laflar edeceksiniz? Korkuyor musunuz, çekiniyor musunuz, yoksa kendi kendinize yaptığınız gölge boksuyla milletin hissiyatını mı tahrik ediyorsunuz? Bunların hiçbirisi şık değil, ahlaki değil.”

Ağar, Başbakan Erdoğan’ın millete karşı kimsenin dayatmada bulunmayacağı, herkesin inancına göre yaşayacağı Türkiye için otuz yıl sonrasına tarih verdiğini öne sürdü. İktidarların görevinin insanların layık olduğu şartları yarına bırakmadan yerine getirmek olduğunu vurgulayan Ağar, açıklamasına şöyle devam etti: “Ancak acizler beceriksizler, kendilerini çaresizliğe mahkum edenler zamandan medet umarlar, kendi işlerini takvime havale ederler. Başbakanın tek doğru sözü ‘milletin hissiyatıyla bağı koparanların, millete karşı sağır olanların acıklı akıbetine’ ilişkindir. Geçmiş iktidarlardan farksız olan AKP’yi de bekleyen aynı akıbettir. Kendi söyleyen kendi dinleyen başbakan biraz da millete baksa, yaklaşan bu akıbeti bütün çıplaklığıyla görebilecektir. Ama ‘kalbi mühürlenen’ bu iktidar görme ve duyma yetisini de artık kaybetmiş, milletten aldığı emaneti teslim noktasına gelmiştir.

Gerçeklerin üstünü çarşaf gibi laflarla örterek hala emaneti avucunda tutmak isteyen bu iktidara, egemenliğin kayıtsız şartsız millet de olduğunu hatırlatmak ve öğretmek boynumuzun borcudur.”