Erdoğan Hakan Uzan’la görüştüğü iddialarını yanıtladı

Başbakan Erdoğan, Hakan Uzan’la görüştüğü iddiasını partisinin Uşak mitinginde yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cem Uzan’ın Erdoğan ile Hakan Uzan’ın Mayıs 2003’te görüştüğü iddiasını partisinin Uşak Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitinginde yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, kardeşiyle görüştüğü yönündeki açıklamalarına ilişkin;

“Sen de kardeşin de benden çok randevu istediniz. Kardeşine bir kere randevu verdim. Benden ÇEAŞ ve KEPEZ’i talep etti. Dedik ki kusura bakma. Borcunuzu ödeyin ondan sonra gereği yapılır. Borçlar ödenmeden bunun gereği yapılmaz. Kendisi defaatle randevu talep etmiştir. Kabul etmedim. Ancak ilgili bakan arkadaşlarımla görüşsünler, randevu verirlerse onunla muhatap olurlar dedim. Bu ülkeyi çok seviyormuş. Güney Kıbrıs’ta sanal bir şirket kurmak suretiyle burada battıktan sonra uluslararası mahkemelerde çeşitli alavere, dalavereyle Türkiye Cumhuriyeti’ni mahkeme yollarına götürmeyi kimler size öğretti, ne kadar zekisiniz. Hani sizin bu ülkenin değerlerine saygınız. Eğer baban dürüstse, kardeşin dürüstse, sen dürüstsen önce gelin bu paraları ödeyin de burada yargılanın da görelim samimiyetinizi. Bu nasıl dürüstlük. Türkiye yargısını bir kenara koyup, çeşitli yerlerde çeşitli ajanlar vasıtasıyla alavere daleverelere biz gelemeyiz. Gereği neyse bunu yaparız. Yasama olarak yürütme olarak ne gerekiyorsa bunu yaparız” dedi.

CEM UZAN NE DEMİŞTİ?

GP lideri Cem Uzan, dün yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan ile Hakan Uzan’ın Mayıs 2003’te Başbakan Erdoğan’la görüştüğünü belirterek, “Erkek adam açıklar. Ne şekilde görüştüler, kimler aracılık etti, nasıl davet edildi? Susmayacaktır açıklayacaktır. Başbakanlığın kayıtlarına baksın. Başbakanlık yol geçen hanı değildir. Açıklamazsan ben açıklarım” demişti.