Erdoğan hakemleri kırdı geçirdi

Yılmaz Erdoğan, Antalya'nın Kemer İlçesi'nde seminere katılan hakemleri esprileriyle gülme krizine soktu.

Kemer’in Beldibi Beldesi’nde bulunan Akka Hotels Antedon Deluxe Hotel’de başlayan Türkiye Futbol Federasyonu ‘Süper Lig A Klasman Hakem ve Süper Lig Yardımcı Hakem Ara Semineri’, Yılmaz Erdoğan’la şenlendi. Seminerin akşamki bölümünde sahneye çıkan Yılmaz Erdoğan, esprileriyle hakemleri kahkahalara boğdu. Özellikle kadın hakemler ve MHK Başkanı Mustafa Çulcu, esprilerle kendinden geçti. Hakemlik mesleğinin zorluklarını anlatan Erdoğan, kendisini izleyen yüzlerce hakem tarafından uzun süre alkışlandı. Erdoğan’a gösterisinin ardından Merkez Hakem Kurulu üyesi Lale Orta çiçek verdi.

ERDOĞAN’IN ESPRİLERİ

* “Ben yıldız takımdayken, ilk resmi maçımda, hakeme ‘rakipten gelen top ofsayt olur mu?’ dedim. Hakem bana, ‘kuralları senden mi öğrenecem.’ dedi. Ben ilk hakem oteritesi ile o maçta karşılaştım.”.

* “Erman hocayı dinlerken sakin olun ve yorumları izlemeyin. Çıkınca yengeye söyleyin değiştirsin kanalı. Şu soruyu ben hala anlayamıyorum. ‘Peki hakemi nasıl buldun?’ Ben bulmadım federasyon göndermiş.” .

* “Sahaların bu yalnız insanları. Çünkü, en yakın arkadaşınız 75 metre ileride. Sahada dört kişisiniz hepsi bir yerde. En fenası çizgi hakemliği. Hemen yanında gladyatör sevenler var ve sen hemen onların yanındasın. Hocanızın dediği gibi, empatik ol falan diyorlar. İşe yarıyor mu yani?” .

* “Türk futbolunda dikkat edin kanat futbolcuları yetişmiyor. Bunun tek nedeni trübüne yakınlık. Duyuyorsun çünkü. Trübünde 40 bin tane teknik direktör var ve her biri farklı bir şey söylüyor. Bir yere de gidemiyorsun. Tam babalarının malısın yani.”.

* “Hakeme maçın başında şey denir; ‘hocam bu dört numara bana devamlı vuruyor. Haberin olsun’ (yani beni takip et). Hocayla bir ittifak meselesidir.” .

* “Gerçekten benim gibi içinizde bir takıma gıcığı olan var mı?”