Erdoğan halka seslenirken MHP’lilere çağrıda bulundu

Başbakan Erdoğan Kastamonu'da halka seslenirken gündeminde MHP vardı.

Erdoğan, Hükümetlerine muhalefet partilerinin ”IMF’ci” dediklerini ifade ederek Türkiye’nin IMF ile ilişkilerinin 1959 yılında başladığını ve kendilerinden önceki iktidarların 18 stand-by anlaşması yaptığını anlattı.

ERDOĞAN MHP’LİLERE SESLENDİ

Erdoğan, ”Ben MHP’ye ve diğerlerine gönül veren kardeşlerime diyorum ki ‘Aldanma, bak bu iş kuru kuruya, futbol takımı tutar gibi tutulmaz. Değerlendir, ama gerçekleri gör. Eğer Tayyip Erdoğan doğru konuşmuyorsa bildiğini yap.’ Ama ben diyorum ki DSP-MHP-ANAP döneminde Türkiye en yüklü borçlanmasını IMF ile yapmıştır” diye konuştu.

ONLAR BORÇLANDI BİZ ÖDEDİK

IMF’ye; göreve geldiklerinde 23 milyar dolar olan borcu, 8.5 milyar dolara indirdiklerini belirten Erdoğan, ”Onlar borçlandı, biz ödedik. Daha da ödeyeceğiz. Bak söyleyeyim; istersek şu anda hepsini öderiz, bu gücümüz de var. Ama gerek yok, plan içerisinde bu gidiyor. Çünkü şartları uygun, bundan dolayı gidiyor” dedi. Erdoğan, ”Onun için diyorum ki, ‘İyi düşün, 22 Temmuz iyi bir fırsat.’ Hortumcularla işbirliği halinde olanlara oy vererek, oyumuzu israf etmeyelim” dedi.