Erdoğan ‘İbo’ya Cimbom’u bıraktıramadı

Başbakan Erdoğan, evinde ziyaret ettiği zihinsel engelli vatandaş ile futbol muhabbeti yaptı. F.Bahçeli Erdoğan'ın 'İbo gel Bursaspor'u tutalım' dediği engelli vatanadaş 'En büyük G.Saray' dedi.

Başbakan Erdoğan, ‘Roman Buluşması’ adı verilen toplantının ardından Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesi’ne geçerek, burada annesi Gülşen ve babası Dursun ile birlikte yaşayan İbrahim Ertepe’yi (40) evinde ziyaret etti.

Ertepe ile birlikte evin penceresinden sokaktaki vatandaşlara bakan Erdoğan, daha sonra aileyle birlikte oturarak sohbet etmeye başladı.

BU SENE HEP BERABER BURSASPORLU OLALIM

Evdeki çocuklara hediyeler verilmesini takip eden Erdoğan, evdeki küçük kız olarak bildiği ve hediye getirttiği Elif’in büyük genç bir kadın olduğunu görünce şaşkınlığını gizlemedi. Sohbetin futbol muhabbetine dönüşmesi üzerine Ertepe’nin yakınları, Erdoğan’ın hediye ettiği ve futbolcular tarafından imzalanmış çerçeveli Galatasaray formasını getirip Erdoğan’a gösterdi. Erdoğan da, Ertepe’ye, “İbonun aslında, tabi işler iyi gitmiyor bu ara ama Fenerbahçeli olması lazım. Bu sene Bursasporlu olalım ya. Hep beraber Bursa sporlu olalım? Her beraber.” diyerek takıldı.

İbrahim Ertepe, Başbakan Erdoğan’a, “En büyük cimbom” diye karşılık verdi. Ertepe’nin annesiyle de sohbet eden Başbakan Erdoğan, İbrahimi evlendirmeyi düşünüp düşünmediklerini sordu.