Erdoğan; ‘Karanlık güçlerinin oyuna gelmeyeceğiz’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, karanlık güçlerin bu milletin geleceğine ipotek koymaya çalışanların oyununa gelmeyeceklerini belirterek, "İstikrarı bozmak isteyenlerin tezgahına gelmeyeceğiz. İstikrar bu insanların moralini bozuyor."dedi.

Erdoğan, hain odakların ayaklarının altındaki zeminin kaydığı için ortaya çıktıklarına işaret ederek, “Kardeşliğimizi kimse bozamayacak.” dedi.

Erdoğan, Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanı Ahmet Türk’ün bir televizyon kanalında katıldığı programda kendisinden randevu istemesini ise sert bir dile eleştirdi. Erdoğan, “Kalkıp bir siyasi parti lideri televizyon kanalıyla Başbakan’dan randevu talep ediyor. Hangi akla sığacak bir olay bu. Sen önce açık açık “PKK bir terör örgütüdür” de sonra çık karşıma.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, kendilerinin yaradanı yaradandan ötürü seven bir medeniyetten geldiklerine dikkat çekerek, konuşmasına şöyle devam etti; “Biz yaradılanı yaradandan ötürü seven bir medeniyetten geliyoruz. Terörle kinle nefretle beslenen şer çetelerinin bu ülkede söyleyeceği söz olmayacak. Bölgede istikrarı bozarak bir sonuca varılamaz. Onlar bunları yaptıkça biz okul açacağız, iş kapısı açacağız, hastane açacağız, daha fazla refah, daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi getireceğiz.Daha çok birlik olacağız.”