Erdoğan; ‘Karanlık niyetlilerin tezgahına gelmeyeceğiz’

Başbakan Erdoğan; 'Karanlık niyetlilerin tezgahına gelmeyeceğiz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, karanlık niyetlilerin ülkenin geleceğine ipotek koymasına izin vermeyeceklerine işaret ederek, yangın çıkararak, güven ortamını ve istikrarı baltalamak isteyenlerin asla tezgahlarına gelmeyeceklerini, milletin de gelmeyeceğini söyledi.
Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceği adına çok önemli bir kavşaktan geçtiğine işaret ederek, istikrarın korunması ve cumhuriyetin başından beri edinilen başarıların kalıcı hale getirilmesi durumunda ülke olarak yolun düze çıkacağını ve kalkınma hedeflerine ulaşacağını söyledi.

Erdoğan, karanlık niyetlilerin ülkenin geleceğine ipotek koymasına izin vermeyeceklerine işaret ederek, yangın çıkararak, güven ortamını ve istikrarı baltalamak isteyenlerin asla tezgahlarına gelmeyeceklerini, milletin de gelmeyeceğini ifade etti. Türkiye’yi huzursuz etmeye çalışanları yeniden harekete geçiren şeyin bu ülkenin toplumsal kalkınma ve barış alanında mesafeler olduğunu vurgulayan Erdoğan, ekonomideki ve demokrasideki alınan mesafelerin bazılarını büyük oranda rahatsız ettiğini vurguladı. Erdoğan, demokrasi ve hukuk yolunda alınan mesafeden geri gitmelerini umanların beklentilerinin beyhude olduğuna işaret ederek, “O hain odaklar bugün ayaklarının altındaki zeminin kaymaya başladığını, fesat planlarının yeniden uygulanamayacak şekilde tarihe gömüldüğünü anladıkları için ortaya çıktı. Bu onların son çırpınışıdır. Barışa, huzura, kardeşliğe, milletimizin tam manasıyla ilerleme azmine ve değişim iradesi karşısında bunlar eriyip gideceklerdir. ” dedi.

Erdoğan, kendileriyle aynı sehirde yaşayan insanları taşlayan bu nefret odaklarına bu ülkenin ortak vicdanının hayat hakkı vermeyeceğine dikkat çekerek “Çocuk masumiyetinin arkasına saklanan maskeli şiddet ve terör çeteleri aradıkları zemini de bulamayacaklardır.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, herkesin bu ülkenin değerini çok iyi bilmesi gerektiğini, dünyada ve çevresinde olanlara aklı selim ile bakması gerektiğini ifade ederek Türkiye’nin bugün bölgesi için barış ve istikrar adası olduğunu ifade etti. Erdoğan, Türkiye’nin sahip olduğu değerlerle çevresindeki her problem yumağına çözüm ilhamı verebilecek çok değerli bir birikime sahip olduğunu kaydetti. Türkiye’nin bugün ekonomik problemleri aştığını kaydeden Erdoğan, Türkiye’nin eksiklerini de kısa zaman içerisinde kapanacağını söyledi. Erdoğan, demokrasi ve hukuk yolunda attıkları adımlarla bu ülkede insan onuruna tesis alınan mesafenin ortada olduğunu belirtererek, hedeflerin hakları ve özgürlükleri bayrağını daima yükseklerde tutarak, Türkiye’yi konjektürel demokrasiden, ayıplı demokrasi ve gölgeli demokrasiden tamamen uzaklaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Siyasetlerinin mazeret siyaseti olmadığını kaydeden Erdoğan, ülkenin birlik ve bütünlüğünün terörü ülkemizde süratle yok edeceğini kaydetti. Erdoğan, kişi başına gelirin 5 bin 8 dolar olduğunu, 2012 yılında bu rakamın 10 bin dolar olacağını ifade etti. Erdoğan, bölgeler arasında gelir dağılımdaki dengesizliği azaltmak istediklerini vurgulayarak terör çetelerinin baltalamak istediği gelişmenin bu olduğunu söyledi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınması durumunda terör çetelerinin nemalanacağı kaynakların ortadan kalkacağına dikkat çeken Erdoğan, “Onların ekmek kapısı kapanıyor, ekmek kapısı bu. Bunlar kandan ve ölümden nemalanıyorlar.” dedi.