Erdoğan Köşk’e çıkacak

Günün siyasi gündemi derlenmiştir. Siyasi gündem yoğun:

-ERDOĞAN VE BÜYÜKANIT KÖŞK’E ÇIKACAK

.14.30.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, haftalık olağan görüşme için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

.15.30.Cumhurbaşkanı Sezer, Köşk’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı olağan görüşme için kabul edecek.

-MECLİS’TE MALİYE’DEKİ SKANDALLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI

.11.00.CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Konya Milletvekili Atilla Kart, Maliye Bakanlığı’nda “kayıt ve yasa dışı yapılanma” ile ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenliyor.

-CHP’DEN

“ALİ DİBO” AÇIKLAMASI

.11.30.CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, “Hatay’daki Ali Dibo olayları ve Yargı kararları” başlıklı basın toplantısı yapacak.

-WİLSON ASAM’DA KONUŞACAK

.14.00.ABD Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (ASAM) konuşma yapacak. “Türkiye ve ABD: 2007’nin Demokratik Ortakları” başlıklı konuşmada Türk-Amerikan ilişkilerinin geleceği üzerine düşünceler ile ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluklarının bu yılki hedefleri de aktarılacak.

-AKP MYK TOPLANTISI

.20.00.AKP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı Genel Merkez binasında Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılacak.

-AB BÜYÜKELÇİLERİNE YEMEK

.18.00.Başbakan Erdoğan AB üyesi ülkelerin büyükelçileri ile Başbakanlık Konutu’ndaki yemekte bir araya gelecek.

-DTP’DEN “DEMOKRASİ CEPHESİ” İÇİN ZİYARET

.13.00.Demokratik Toplum Partisi Eşbaşkanları Aysel Tüğlük ve Ahmet Türk, Türkiye’de demokrasi cephesinin oluşturulması için sivil toplum örgütleriyle görüşmelerinin bir ayağı olarak KESK Genel Merkezi’ne bir ziyarette bulunacak.