Erdoğan Kral Abdullah ile görüşme yapıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral Abdullah ile görüşme yapıyor.

Ankara önemli bir misafiri ağırlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kral Abdullah ile görüşme yaptı. Liderler kritik toplantı sonrası basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada kardeşim Abdullah ile güncel gelişmeleri ele aldık. Kudüs'ün statüsü konusunda atılacak yanlış bir adım tüm İslam aleminde infiale neden olacaktır. Bu adım yeni çatışmalarını fitilini ateşleyecektir" dedi.

Ürdün Kralı Abdulah, Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi  ziyarette bulunan Ürdün Kralı 2. Abdullah'ı resmi törenle karşıladı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelişinde Kral  Abdullah'ı makam aracından inerken karşıladı.Türkiye ve Ürdün bayrakları önünde poz veren Erdoğan ve Abdullah, daha  sonra baş başa görüşmeye geçti.  Karşılamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Ürdün Kralı  2. Abdullah'ın eşi Kraliçe Rania da yer aldı.

  Erdoğan ve Abdullah, baş başa ve heyetlerarası gerçekleştirecekleri  görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Görüşmeye ilişkin konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,Ürdün Kralı II. Abdullah'ın Türkiye'ye ziyaret  gerçekleştireceğini ve bu ziyarette de diğer konuların yanı sıra Filistin davası  ve Kudüs meselesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Abdullah'ın gündeminde yer  alacağını ifade etmişti.

TRT