Erdoğan Muğla mitinginde bu kez Anavatan’a yüklendi

Başbakan Erdoğan, Muğla'da partisince eski Otogar Meydanı'nda düzenlenen mitingte konuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’da partisince eski Otogar Meydanı’nda düzenlenen mitingte konuştu. Erdoğan bu sefer CHP’ye yüklenmeden vazgeçip Anavatan’a yüklendi.

Erdoğan, ”Bakınız, eğer bir Anavatan Partisi, bir Demokrat Parti, parlamentoda oylamaya gelmiş olsaydılar, Türkiye’de bugün süresi dolmuş olan bir cumhurbaşkanının görevi olmayacaktı” dedi.

Erdoğan, Muğla’da partisince eski Otogar Meydanı’nda düzenlenen mitingte konuştu. Konuşmasına, Yunus Emre’nin ”Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun bağı gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik” dizeleriyle başlayan Erdoğan, AK Parti’nin dünya görüşünün ve hayat felsefesinin bu olduğunu söyledi.

Erdoğan, ”Biz sizleri ‘yaradılanı severiz yaradandan ötürü’ anlayışıyla seviyoruz” dedi. Başbakan olarak Muğla’ya 4 kere geldiğini belirten Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: ”Siz milletsiniz, siz cumhursunuz. İrade sizin, karar sizin. Sizin dilediğiniz olacak. 22 Temmuz’da sizin sesiniz duyulacak. Bu sesi kısmak isteyenlerin sesi duyulmayacak.

Bizim saatimiz bir yerlere ayarlı değil, bizim saatimiz millete ayarlıdır. Halka rağmen halkçılık yapanlar varsın hizipçilikten medet umsunlar. Onlar varsınlar siyaset meydanını, seçim meydanını gladyatörlerin vuruştuğu meydana dönüştürmeye çalışsınlar. Onlar varsın Meclis’te yasama görevi yerine Meclis’in dışında kendilerine rol üstlensinler. Bu CHP bu ülkeye çok bedel ödetti. Bir daha bu bedeli ödemeyelim. Aynı şekilde Doğruyol’a, MHP’ye ANAP’a gönül vermiş kardeşlerime de sesleniyorum. İyi düşünelim. Bakınız, eğer bir Anavatan Partisi, bir Demokrat Parti parlamentoda oylamaya gelmiş olsaydılar, Türkiye’de bugün süresi dolmuş olan bir cumhurbaşkanının görevi olmayacaktı. Şimdi niye bu var? Bunlar görülmüş şeyler değil. Ha olmaz şeyler diye bir şey yok, olabilir.

Anavatan Partisi milletvekilleri de Genel Kurul’a girmedi ama şimdi ANAP diye bir şey kaldı mı? Merhum Özal’ın kemikleri sızlıyordur. Eyvah kimlere kaldı şu ANAP? Ben onun için ANAP’a gönül vermiş olan kardeşlerime de sesleniyorum. Özal ile başlayan sürecin şu anda nasıl tersyüz edildiğini gör ve 22 Temmuz’da da kararını buna göre ver. 1970 model demode sloganlarla milletin kalbine girmeye çalışıyorlar. Bu üslup milletimizin üslubu değildir. Bu üslubu milletimiz onaylamayacaktır.”