Erdoğan Musk ile görüşmesini anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Space X ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Space X ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. Erdoğan, Musk'ın kurduğu cümlelerden bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Kadın Danışma Konseyi Genç Kadınlar Liderlik ve Girişimcilik Programı Sertifika Töreni'nde konuştu.

Elon Musk ile görüşmesine değinen Erdoğan, "Yüksek teknoloji alanındaki özgün yatırımları ile tüm dünyada dikkat çeken Elon Musk ile bir görüşmem oldu. Baktım çok heyecanlı. Kendisinin vizyonunu, hayallerini bizzat ağzından dinleme imkanım oldu. Gördüm ki herşey bir hayal ile başlıyor." dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ne yazık ki İslam dünyası aynı hedefe aynı şekilde kilitlenmiyor. Myanmar'ı yaşıyoruz Arakan'ı yaşıyoruz acaba İslam dünyasının bütün ortakları burada aynı hissiyatı duyuyor mu? Duymuyor. Yüz binler ölüyor umurunda değil. Biz petrol zengini değiliz petrol kuyularımız yok.

"ELON MUSK İLE GÖRÜŞMEM OLDU, BAKTIM ÇOK HEYECANLI…"

Yüksek teknoloji alanındaki özgün yatırımları ile tüm dünyada dikkat çeken Elon Musk ile bir görüşmem oldu. Baktım çok heyecanlı. Kendisinin vizyonunu, hayallerini bizzat ağzından dinleme imkanım oldu. Gördüm ki herşey bir hayal ile başlıyor. Eğer hayal olmazsa ondan sonra bunu gerçekleştirebilmek mümkün  değil. İnsan hayal kurduğu müddetçe yaşar.

ELON'DA DA BUNU GÖRDÜM, "BİR ARA TÜKENDİM, BİTTİM" DİYOR

Hiç kimsenin hayallerinizi çalmasına sakın müsaade etmeyin. Buradaki tüm kardeşlerimin meseleye bu açıdan yaklaşmalarını, özgüven sahibi olmalarını, Elon'da da bunu gördüm. "Bir ara ben tükendim" diyor, "Bittim, artık para kalmadı bende" diyor. "Yılmadım, azmettim, kapılar açıldı ve şu andaki duruma geldim" diyor.

"MÜSLÜMAN KADINLARIN HASSASİYETİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUM"

Rabbim, Peygamberimiz ne diyorlar? Nihaklanın, evlenin, çoğalın. Bu konuda da hassasiyeti bir kenera asla koymamak gerekiyor. Müslüman'ın çoğalması şart. Bundan asla geri adım atmaması gerekir. Bu konuda Müslüman kadınların hassasiyetini çok önemsiyorum. Türkiye'deki terör örgütü bu konuda çok çok hassas. En az 5-10-15 çocukları var. İnanıyorum ki, Rabbimin emri, sevgili habibinin sünneti de yerine gelecektir.