Erdoğan: Panik havasını dağıttık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye dair açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Aralık’ta panik havasını dağıttıklarını ve ekonomide canlanmanın sağlandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine toplantısı bugün 16.35’te başladı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Ekonomideki panik havasını 20 Aralık 2021’de dağıttıklarını ifade eden Erdoğan, yeni sistemlerin de devreye alınacağını ifade etti.

Yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdiye kadar 163 milyar TL’lik mevduat kur korumalı sisteme geçti” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şu şekilde:

Mesleki eğitim merkezlerinin ortak açılış töreniyle başlamıştık. En büyük zararı 28 Şubat’ın verdiği mesleki eğitim sistemimizi yeniden ayağa kaldırma çabalarımızda en son adımıyla hal yoluna koyduğumuza inanıyorum. Gençlerimizin donanımlı bir şekilde hayata atılmalarını sağlayacak yeni mesleki eğitim merkezleri modelimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüyerek dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesini hedeflediğimiz dönemde böyle bir projenin gerçekleşmesi önemlidir. İnşallah önümüzdeki yıl bu zamanlar bambaşka bir Türkiye fotoğrafıyla milletimizin huzuruna çıkacağız.