Erdoğan Roberto Carlos transferini değerlendirdi

Transferi tüm dünyada büyük ses getiren Roberto Carlos için Erdoğan, "çok büyük bir futbolcu" dedi.

Türkiye’ye transferi tüm dünyada büyük ses getiren Roberto Carlos’u yorumlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brezilyalı yıldızın çok büyük bir futbolcu olduğunu söyledi. Erdoğan, “Roberto Carlos dünyada kendisini ispatlamış büyük bir futbolcu. Umarım aynı başarıyı Türkiye’de de gösterir. Carlos Türk futbolu için büyük kazanç” dedi.

Carlos Türk futbolu için büyük kazanç

Roberto Carlos’un dünya futbolunda önemli bir yere sahip olduğunu belirten Erdoğan, “Çok büyük bir yıldız. Umarım tecrübesini Türk futboluna aktarır” dedi.

Büyük başarılar yaşadı

F.Bahçe’nin dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos’a bir övgü de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi… Sarı-Lacivertli takımın büyük ses getiren transferi için TAKVİM’e özel açıklamada bulunan Erdoğan, Sarı-Lacivertli oyuncunun hem Brezilya Milli Takımı, hem de R. Madrid ile büyük başarılar yaşadığını söyleyerek “Carlos gerçekten önemli bir yıldız” dedi.

Ülke tanıtımına katkı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Brezilyalı oyuncunun dünya futbolunda önemli bir yere sahip olduğunu da vurgulayarak, “Roberto Carlos, Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Milli Takım ve İspanya’da yaşadığı başarılardan elde ettiği birikimi Türk oyunculara aktaracağını düşünüyorum. Carlos gibi kaliteli futbolcuların Türkiye’ye gelmesi ligin kalitesini de yükseltir” ifadesini kullandı.

İlk fırsatta izleyecek

Brezilyalı oyuncunun Türk Futbolu için çok büyük bir kazanç olduğunu üzerine basa basa vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Böyle bir yıldızın Türkiye’de olması bir şans” yorumunu yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresine “İlk fırsatta Roberto Carlos’u izlemek istiyorum” dediği öğrenildi. Fenerbahçeli yöneticilerin de sezonun ilk maçına Başbakan Erdoğan’ı davet edecekleri belirlendi.

TAKVİM